statystyki

Skromny restart Prokuratorii Generalnej

autor: Tomasz Jóźwik20.03.2018, 06:58; Aktualizacja: 20.03.2018, 07:25
Prokuratoria oczekuje, że w przyszłości firmy i państwowe instytucje będą częściej korzystały z jej usług – w zeszłym roku analizowały ofertę, a na podjęcie decyzji i przekazanie spraw do Prokuratorii miały w praktyce jedynie kilka miesięcy.

Prokuratoria oczekuje, że w przyszłości firmy i państwowe instytucje będą częściej korzystały z jej usług – w zeszłym roku analizowały ofertę, a na podjęcie decyzji i przekazanie spraw do Prokuratorii miały w praktyce jedynie kilka miesięcy.źródło: ShutterStock

Obsługa firm z udziałem Skarbu Państwa i państwowych osób prawnych, czyli obowiązki nałożone na PG, to na razie margines jej działalności.

Koszty Prokuratorii Generalnej RP

Koszty Prokuratorii Generalnej RP

źródło: Dziennik Gazeta Prawna

W zeszłym roku do Prokuratorii Generalnej wpłynęły 382 wnioski od państwowych osób prawnych i firm z udziałem Skarbu Państwa o zastępstwo w sprawach sądowych. Na ich zlecenie Prokuratoria napisała 67 opinii prawnych. Abonament na usługi instytucji wykupiło 506 podmiotów, kilkadziesiąt korzysta ze stawki zerowej. Z 24 kontrolowanych przez państwo największych krajowych przedsiębiorstw, które mogły wybrać, czy chcą skorzystać z pomocy prawników państwowej instytucji, na razie wybrały ją cztery: PLL LOT, Polska Grupa Zbrojeniowa, Jastrzębska Spółka Węglowa oraz Energa.


Pozostało 69% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane