statystyki

Skromny restart Prokuratorii Generalnej

autor: Tomasz Jóźwik20.03.2018, 06:58; Aktualizacja: 20.03.2018, 07:25
Prokuratoria oczekuje, że w przyszłości firmy i państwowe instytucje będą częściej korzystały z jej usług – w zeszłym roku analizowały ofertę, a na podjęcie decyzji i przekazanie spraw do Prokuratorii miały w praktyce jedynie kilka miesięcy.

Prokuratoria oczekuje, że w przyszłości firmy i państwowe instytucje będą częściej korzystały z jej usług – w zeszłym roku analizowały ofertę, a na podjęcie decyzji i przekazanie spraw do Prokuratorii miały w praktyce jedynie kilka miesięcy.źródło: ShutterStock

Obsługa firm z udziałem Skarbu Państwa i państwowych osób prawnych, czyli obowiązki nałożone na PG, to na razie margines jej działalności.

Koszty Prokuratorii Generalnej RP

Koszty Prokuratorii Generalnej RP

źródło: Dziennik Gazeta Prawna

W zeszłym roku do Prokuratorii Generalnej wpłynęły 382 wnioski od państwowych osób prawnych i firm z udziałem Skarbu Państwa o zastępstwo w sprawach sądowych. Na ich zlecenie Prokuratoria napisała 67 opinii prawnych. Abonament na usługi instytucji wykupiło 506 podmiotów, kilkadziesiąt korzysta ze stawki zerowej. Z 24 kontrolowanych przez państwo największych krajowych przedsiębiorstw, które mogły wybrać, czy chcą skorzystać z pomocy prawników państwowej instytucji, na razie wybrały ją cztery: PLL LOT, Polska Grupa Zbrojeniowa, Jastrzębska Spółka Węglowa oraz Energa.


Pozostało jeszcze 69% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane