TK: Dwuletni termin dochodzenia rekompensat w związku z ochroną środowiska - niekonstytucyjny

07.03.2018, 12:43; Aktualizacja: 07.03.2018, 13:16
Przepis uznany za niekonstytucyjny precyzuje, że z roszczeniem można wystąpić "w okresie dwóch lat od dnia wejścia w życie rozporządzenia lub aktu prawa miejscowego powodującego ograniczenie sposobu korzystania z nieruchomości"

Przepis uznany za niekonstytucyjny precyzuje, że z roszczeniem można wystąpić "w okresie dwóch lat od dnia wejścia w życie rozporządzenia lub aktu prawa miejscowego powodującego ograniczenie sposobu korzystania z nieruchomości"źródło: ShutterStock

Przepis o dwuletnim terminie na zgłaszanie roszczeń przez właścicieli nieruchomości, których uprawnienia właścicielskie zostały ograniczone z powodu ochrony środowiska jest niezgodny z konstytucją - orzekł w środę Trybunał Konstytucyjny.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (3)

  • mieszkaniec spod lotniska (2018-03-07 14:45) Zgłoś naruszenie 20

    Nareszcie sensowne rozwiązanie problemu. Nasze sprawy z lotniskiem Okęcie o odszkodowania trwają już ponad 10 lat, i końca nie widać. Sądy dają posłuch ekwilibrystycznym łamańcom prawników lotniska właśnie związanym z 2 letnim terminem przez co ciągle odraczane są kolejne rozprawy.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • proekologiczny (2018-03-07 21:43) Zgłoś naruszenie 00

    WYROK RK DOTYCZY TEŻ ,POZA LOTNISKAMI, SKŁADOWISK ODPADÓW, TRAS KOMUNIKACYJNYCH, ZAKŁADÓW UTYLIZACYJNYCH, ZANIECZYSZCZENIA SMOGAMI ITD

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane