Słabsza efektywność kancelarii komorniczych w 2017. Kto radzi sobie najlepiej na rynku?

autor: Piotr Szymaniak05.03.2018, 07:16; Aktualizacja: 05.03.2018, 11:07
Nowością jest wprowadzenie opłaty końcowej, którą wierzyciele będą ponosili, gdy egzekucja była bezskuteczna (w wysokości 150 zł)

Nowością jest wprowadzenie opłaty końcowej, którą wierzyciele będą ponosili, gdy egzekucja była bezskuteczna (w wysokości 150 zł)źródło: ShutterStock

Po dobrym roku 2016 w kolejnym efektywność kancelarii komorniczych zmalała. Nadal jednak najskuteczniejsze były podmioty średnie, których po uchwaleniu nowych przepisów ma być najwięcej.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna

Polecane

Reklama

Komentarze (18)

  • Janek(2018-03-05 11:37) Zgłoś naruszenie 267

    Ja w kółko od pięciu lat zaciągam kredyty i chwilówki, żyję jak król (sąsiadom gul skacze), nie spłacam, a komornik to i tak mi może na.koczyć. Zresztą komornik z rewiru to spoko babka, widuję ją regularnie w biedrze jak kupuję sobie łyskacza, ona mnie pyta co tam panie Janku nowego, ja jej - a wie Pani - stara bieda - ona - spoko, wpadnie pan do mnie przy okazji do kancelarii podpisać kwity (wezwaie do wyjawienia majątku) to nie będę już do pana na marne łazić. Wpadam raz na kwartał, podpisuję i tak to się żyje jak panisko.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • xyz(2018-03-05 14:07) Zgłoś naruszenie 225

    Na co, komu egzekucja, komornicy i sądy? Zlikwidować wszystko. Przecież wierzyciel to bandyta jest.

    Odpowiedz
  • z(2018-03-05 08:14) Zgłoś naruszenie 214

    Psucie prawa, np. licytowaną ziemie rolniczą może kupic jedynie rolnik z sąsiedztwa

    Odpowiedz
  • bla bla(2018-03-05 15:16) Zgłoś naruszenie 180

    "Ponadto wprowadzenie preferencyjnej stawki opłaty w przypadku szybkiej zapłaty długu powinno motywować dłużników do dobrowolnego uregulowania zaległości już na początkowym etapie postępowania – podkreśla dr Reiwer. " No bo jak przez od 3-6 miesięcy do paru lat nie płaci dłużnik, to zmotywowany nie był do zapłaty wcześniej ? Pozew i koszty go nie zmotywowały wcześniej? Kolejny dr. fantasta.

    Odpowiedz
  • krol(2018-03-05 16:51) Zgłoś naruszenie 124

    Przecież to cel rządzacych,a wprowadzenie nowej ustawy zlikwiduje kancelarie komornicze. Lobby naciagaczy i przekrętasów ma się świetnie , a przebicie teraz dużo lepsze . Tak giną uczciwi i całe państwa,

    Odpowiedz
  • mecenas(2018-03-05 15:00) Zgłoś naruszenie 111

    Jak długo można się odwoływać bez końca w sądzie .Odwołanie od odwołania i tak latami.Kpina z sądów.

    Odpowiedz
  • B.O.P.E.(2018-03-06 00:23) Zgłoś naruszenie 61

    ....i jeszcze po cukiereczku dłużnikom, niech wstaną z kolan. Wierzycielom życzę dużo szczęścia po 01.01.2019. Tradycyjnie pozdrawiam "mistrzów" TK, SN (szczególnie mistrza od "dobrowolnych" wpłat w toku trwającego postępowania egzekucyjnego oraz mistrza od vatu z broszury).

    Odpowiedz
  • sadinternetowypl(2018-03-06 08:48) Zgłoś naruszenie 61

    Komornik który umarza 90% spraw bo nie może znaleźć majątku dłużnika to prawdziwa patologia, a nie traktor.

    Odpowiedz
  • dluznik(2018-03-05 20:40) Zgłoś naruszenie 61

    Reiwer niejaki doktor to dobrze robi dla tych co niechcą spłacać swoich zoobowiązań

    Odpowiedz
  • przedsiebiorca(2018-03-07 08:42) Zgłoś naruszenie 40

    Umowa Państwa z komornikami przypomina mi umowę żabki z jej ajentami.... Biorą każdy towar - biorą każdą sprawę, ponoszą całe ryzyko gospodarcze, dostają prowizję, płaca podatki-dochodowy , VAT- AKURAT AJENCI MAJA LEPIEJ BO GO SOBIE DODADZĄ U KOMORNIKÓW TO JEST TAKI QUASI PODATEK DOCHODOWY- W OPŁACIE : ))))), , zapewniają nieruchomość, samochody, pracowników..... a większość zysku zgarnia Państwo... tylko brakuje weksla in blanco i poręczenia rodziny. Śmieszne tłumaczenie doktora praw. Logiki w tym za grosz..ale co może wiedzieć osoba, która na stolcu urzędowskim siedziała od samego początki i nie rozumie zasad działalności gospodarczej.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • jkli(2018-03-06 14:21) Zgłoś naruszenie 40

    hehehe och te logiczne wypowiedzi Pana doktora R. zawsze zwalają mnie z nóg. Teraz nie ma kto chodzić w teren i dogadywać się z dłużnikami, a co dopiero jak nie będzie kasy...może Ci biedni pracownicy, co już pracują za 5 -ciu zaczną pracować za 10 -ciu...? Może doba się wydłuży o 16 godzin...A może wyrosną im na skutek reformy rączki dodatkowe. Oczekujemy na te cuda. Ludzie już nie mają siły...ale co może o tym wiedzieć doktor siedzący w Ms - ie który nigdy ciężko nie pracował, a teraz po prostu się obija jak wszystkie ministerialne urzędasy. czekam na tę poprawę skuteczności...skoro tak to dlaczego teraz nie wzrosła, skoro opłaty się obniżyły ?...

    Odpowiedz
  • Qba(2018-03-05 21:30) Zgłoś naruszenie 31

    O co te nerwy? Do tej pory była głównie egzekucja, a upadłości, restrukturyzacje i sanacje na przyczepkę, od teraz będzie odwrotnie. Zmiana filozofii dochodzenia i umarzania zobowiązań, i obiektywnie nic w tym złego - rynek wstrząśnie się parę razy i znajdzie nowy punkt równowagi, o duży kredyt, zwłaszcza inwestycyjny, będzie po prostu trudniej, a w ostatecznej potrzebie dłużnika przyciśnie prokurator. Tu nie chodzi o dokopanie komornikom, ale o zmianę całego systemu.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Mistrz(2018-03-07 13:05) Zgłoś naruszenie 10

    Po dr nie stawia się kropki imbecyle.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz