Kryszkiewicz: Co za dużo, to niezdrowo. Rzecz o wyborze do Krajowej Rady Sądownictwa

autor: Małgorzata Kryszkiewicz08.02.2018, 07:41; Aktualizacja: 08.02.2018, 09:52
Małgorzata Kryszkiewicz

Małgorzata Kryszkiewiczźródło: Dziennik Gazeta Prawna
autor zdjęcia: Wojtek Gorski

Im więcej czasu upływa od ujawnienia przez prasę nazwisk sędziów startujących do Krajowej Rady Sądownictwa, tym więcej wątpliwości wokół tych wyborów narasta. Pisaliśmy już na łamach DGP o kandydacie, który stracił poparcie, a także o tym, który de facto startować w wyścigu o fotel w KRS w ogóle nie powinien, bo już jakiś czas temu przeszedł w stan spoczynku.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (6)

 • Kaka(2018-02-08 17:20) Zgłoś naruszenie 155

  Nie wygląda to najlepiej. Obawiam się, że nowa rada może nie sprostać oczekiwaniom ani nie będzie w stanie podołać obowiązkom. Trybunał Konstytucyjny już pokazał, że zmiany wprowadzane przez PiS nie służą poprawie efektywności i jakości wykonywanych przez "zreformowane" instytucje zadań.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • SSR(2018-02-10 17:52) Zgłoś naruszenie 80

  No proszę. Czyżby rzeczywisty walor "dobrej zmiany " w sądach został już dostrzeżony przez media? Pani Redaktor, miło że Pani zwróciła uwagę na te jakże drobne szczegóły, w których wszakże tkwi diabeł. Przede wszystkim - na "transparentność" wyboru (podobnie jak "transparentne" są obecnie losowania spraw przez sędziów - taki sądowy totolotek). No i ta "niezależność" członków KRS in spe - głównie od Ministra Sprawiedliwości... O nieskazitelności charakteru mnie wspominając Ustawa o ustroju sądów powszechnych - w tym zakresie jeszcze zaostrzona przez PiS - stanowi, że sędzia z orzeczoną karą dyscyplinarną nie może awansować przez kilka lat (mimo tego są przecież prezesi sądów z namaszczenia obecnego MS, którzy awansowali w okresie zakazu awansu - no cóż, dla swoich prawo jest inne). Ale za to będzie mógł decydować awansach innych!

  Odpowiedz
 • beta(2018-02-10 17:58) Zgłoś naruszenie 51

  do irvis: A ty co jesteś za kreatura? Przedstaw się! Czymś się zasłużyłeś, coś potrafisz - oprócz ubliżania innym, co jednak tylko tobie wystawie niechlubne (przepraszam za trudne słowo) świadectwo?

  Odpowiedz
 • beta(2018-02-10 17:56) Zgłoś naruszenie 21

  A ty co jesteś za kreatura? Przedstaw się! Czymś się zasłużyłeś, coś potrafisz - oprócz ubliżania innym, co jednak tylko tobie wystawie niechlubne (przepraszam za trudne słowo) świadectwo?

  Odpowiedz
 • irvis(2018-02-09 23:44) Zgłoś naruszenie 09

  Czy ktoś zna osobiście "Małgorzata Kryszkiewicz"? Co to jest?

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane