Kowalczyk: Będą poprawki do Prawa łowieckiego

19.01.2018, 16:24; Aktualizacja: 19.01.2018, 16:34
Henryk Kowalczyk

Henryk Kowalczykźródło: Agencja Gazeta
autor zdjęcia: Fot. Kuba Atys Agencja Gazeta

We wtorek ministerstwo środowiska przedstawi zmiany do Prawa łowieckiego - zadeklarował w piątek szef resortu środowiska Henryk Kowalczyk. Zmiany mają dotyczyć m.in. odległości od budynków mieszkalnych, w której myśliwi mogą prowadzić polowania.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (13)

 • jan(2018-10-20 11:36) Zgłoś naruszenie 00

  emeryt mam nasadzenia na gruntach rolnych , bobry zniszczyly mi 5 ha lasu , teraz mysliwi niszcza reszte , dokarmiaja zwiezyne w moim w lesie jezdza po sadzonkach robia co im sie podoba ,czy tojes prawo czy bezprawie , co mam z tym zrobic moja praca jest niweczona , zgroza

  Odpowiedz
 • anonim(2018-01-22 08:18) Zgłoś naruszenie 11

  Patologiczne i anachroniczne prawo łowieckie stworzone dla "niewyżytej" Grupy ludzi! Może lepiej wrócić do czasów pojedynków. Jesli chcą postrzelać do żywych istot, to proponuję niech się między sobą strzelają "pojedynkują", a potem ucztują nad trupem swojego kolesia, z !!

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • Wieśniak - gość(2018-01-20 15:29) Zgłoś naruszenie 56

  Wprowadzić obowiązek ubezpieczeń gospodarstw rolnych i skończyć z archaicznymi przepisami wypłat odszkodowań przez Koła Łowieckie. Polowania powinny następować wyłącznie na terenach stanowiących własność Koła Łowieckiego wszelkie wejścia osób postronnych na tereny prywatne są sprzeczne z prawem. Kategorycznie zabronić mordowania zwierzyny łownej przez okres 12miesięcy, musi obowiązywać okres ochronny również dla dzików ponieważ przemawia za tym interes prawidłowej gospodarki.

  Odpowiedz
 • chłop(2018-01-20 10:10) Zgłoś naruszenie 55

  Musi zniknąć skandaliczny przepis o karze za przeszkadzanie w polowaniu. Mam pola przy lesie. Jak przyjadą jaśnie panowie myśliwi , to nie będę mógł wyjść na swój teren , bo będą mogli mnie oskarżyć a mam z nimi na pieńku. Za co? Ano za niszczenie moich upraw i strzelanie blisko pasących się zwierząt hodowlanych gdzie istniało realne zagrożenie ich spłoszenia , a mój teren to nie płaskie boisko tylko wręcz przeciwnie. Inna akcja, to łażenie w nocy ze sztucerem blisko mojego domu (polowanie na dziki) czy polowanie w niedzielę w środku dnia nad stawem, który leży przy drodze, po której od czasu do czasu jeżdżą sobie dzieciaki na rowerach.

  Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
 • Drozd(2018-01-19 20:44) Zgłoś naruszenie 712

  Jakie jeszcze nicki wymyśli "wkurzony" i "mich" by siać swoją żałosną propagandę? "Myśliwi zaczęli strzelać do ludzi." ..;) No, no- to ile twoich znajomków już ubili ci źli myśliwi?

  Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
 • mich(2018-01-19 19:05) Zgłoś naruszenie 910

  "Myśliwi" już zaczęli strzelać do ludzi, grozić im śmiercią, poczytajcie w internecie.Dlaczego wszystkie (p)osły były za ustawą pozwalającą na wtargnięcie na prywatny teren i strzelanie? Nowa, lepsza sitwa lokalnych zabijaków się tworzy?

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • wkurzony(2018-01-19 19:03) Zgłoś naruszenie 910

  Ja w ogóle nie rozumiem, co to jest: dlaczego w imię czczej brutalnej rozrywki jakichś psycholi - bo trudno inaczej nazwać klienta, któremu sprawia przyjemność pozbawianie życia jakiejkolwiek istoty - ustawodawca tak się trzęsie nad "interesami myśliwych". Ciekawe, że za komuny największe komunistyczne szychy z upodobaniem oddawały się polowaniom. Teraz też to samo lobby - wspierane przez niby to księdza z Torunia - narzuca wszystkim swoje zbrodnicze upodobania.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane