statystyki

Mgłosiek: Bojkotować, nie bojkotować?

18.01.2018, 07:20; Aktualizacja: 18.01.2018, 07:34
Piotr Mgłosiek

Piotr Mgłosiekźródło: Materiały Prasowe

Po trwającej cały 2017 r. kampanii przeciwko niezależności władzy sądowniczej weszliśmy w nową rzeczywistość ustrojową. Kontrowersyjne przepisy regulujące na nowo sposób wyboru członków Krajowej Rady Sądownictwa weszły w życie.

I doprawdy pojawiające się zarzuty wobec środowiska sędziowskiego, które miało nie dość mocno sprzeciwiać się demolowaniu konstytucyjnego organu stojącego na straży niezależności sądów i niezawisłości sędziów, należy uznać za nietrafione. Oto bowiem tak konstytucja, jak i ustawy regulujące ustrój sądownictwa w Polsce nie wyposażyły nas w skuteczne narzędzia oporu na wypadek zamachu na naszą niezawisłość.

Polityczna kolonizacja


Pozostało jeszcze 89% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (2)

  • Kar(2018-01-18 09:31) Zgłoś naruszenie 26

    Bojkot "na górze" (KRS) odbija się rykoszetem na dole ( w sądach ) gdzie zauważa się symptomy "włoskiego strajku" . M. inn. w sadach warszawskich w tysiącach spraw o odszkodowania od lotniska zapanował kompletny zastój mimo, że niektóre z tych spraw ciągną się już od ponad 10 lat.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane