Łatwiej będzie uzyskać premię

autor: Ewa Grączewska-Ivanova27.01.2009, 03:00

Premia gwarancyjna będzie przysługiwać przy wymianie okien, remoncie instalacji. Będzie harmonogram przyznawania prawa do premii gwarancyjnej. Premię będzie można wykorzystać jako wkład przy kredycie mieszkaniowym.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:GP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (24)

  • Lucyna(2009-01-27 08:53) Zgłoś naruszenie 00

    Ponieważ nigdy nie doczekałam się mieszkania a mam już 58 lat książeczkę mieszkaniową własną założyłam w latach 70 tych.(prosze policzyć ile to lat)oprocentowanie tych moich pieniędzy jest najniższe.Proszę mi wytłumaczyć dlaczego bank nie odda mi realnej kwoty utraconych moich pieniedzy tylko pozwolą mi wykorzystać na okna do mieszkania którego nie mam.Mieszkam w mieszkaniu wynajętym i miałabym chociaż na zapłacenie wynajmu.Państwo pomaga w dopłatach do mieszkań ,sprzedaje mieszkania za złotówkę a ludziom którzy potracili majątek na książeczkach mieszkaniowych nawet nie pomoże żeby te pieniądze odzyskać.

    Odpowiedz
  • Basia(2009-01-27 10:18) Zgłoś naruszenie 00

    A jak mam odzyskać pieniądze z książeczki gdy zdążyłam wymienić okna w mieszkaniu .Ostatnie 2 lata temu.

    Odpowiedz
  • Jarek23(2009-01-27 10:35) Zgłoś naruszenie 00

    Czy ktoś wie jak będzie wyglądał ten harmonogram ?
    "Przykładowo ci, których książeczki wystawiono do roku 1968, uzyskają prawo do premii od 1 kwietnia 2009 r. A wszyscy ci, których książeczki wystawiono w latach 1989-1990, uprawnienia do premii nabędą od 1 stycznia 2017 r."

    Czekam z wymianą okien na tą ustawę już od roku i teraz się może okazać że uprawnienia uzyskam w 2016 czy 2017... To serdecznie dziękuje za taką nowelizację. Totalna bzdura !!!

    Odpowiedz
  • Polak przyjazny innym Polakom(2009-01-27 10:39) Zgłoś naruszenie 00

    Krok w dobrą stronę.
    Przydałoby sie jeszcze rozwiązać problem tych, którzy nie mają możliwości "wyciągniecia" tych pieniędzy i uzyskania należnej im premii.
    Wiadomo, że na książeczkę realnie wpłaciło sie wiecej pieniędzy niż udało sie wyciągnąć nawet razem z premią, ale obiecywał PRL (wirtualne pieniądze), a teraz IIIRP musi spłacać realne pieniądze, no i skąpi... Jest jak jest.

    Cieszę się, że ludzie otrzymali kolejną możliwość odzyskania środkow z książeczek. Sam wziąłem kredyt prawie 3 lata temu i bracia na mnie scedowali swoje książeczki (oczywiście oddałem im kasę! tym bardziej że to była refundacja ;-). Do dzisiaj nie mielibyśmy innej mozliwości, a tak się udało.

    Inna sprawa, że trzeba bylo wziąć kredyt w późnych latach 80-tych, który na skutek inflacji prawie sam się splacił wielu osobom. Cóż...
    Powodzenia Polacy (szkoda, że z ta sprawiedliwości atak trudno w tym kraju.

    Odpowiedz
  • Płatnik(2009-01-27 11:54) Zgłoś naruszenie 00

    W końcu państwo zaczęło coś robić i dawać, a nie tylko zabierać. Szyscy płacimy fundusz remontowy, a nie ma żadnej możliwości odliczania tego. Przecież remont budynku też ma wpływ na mniejsze zużycie energii co jest korzystne dla państwa. Walka o te pieniądze z książeczek trwała długo i dalej trwa. Może jeszcze coś się zmieni

    Odpowiedz
  • otake Polskie(2009-01-27 12:44) Zgłoś naruszenie 00

    tiaaa kolejny cód tóska, a chlapowski zara od ucha do ucha obwieści sókcess

    Odpowiedz
  • USA(2009-01-27 13:35) Zgłoś naruszenie 00

    Nie doczekalem sie na moje mieszkanie w Polsce. Obecnie mam tylko dom w USA(mieszkam w USA juz na stale). Czy remontujac go tez moge odzyskac pieniadze z ksiazeczki ?

    Odpowiedz
  • Mega(2009-01-27 14:12) Zgłoś naruszenie 00

    To ciekawe co piszą ,ja zakładałam moim dzieciom książeczki mieszkaniowe w okresie ,gdzie nie płaciło się na konkretną spółdzielnię tylko na budownictwo spółdzielcze i tak jest napisane na książeczce mieszkaniowej , bo spółdzielnie nie mogły się wyrobić z budowaniem noi ktoś wymyślił budownictwo spółdzielcze i tak wpłacałam co ciekawe jedna córka odzyskała pieniądze, a druga( młodsza o 4 lata )już nie może ,bo musi podać nazwę spółdzielni pytam jakiej spółdzielni i co mam zrobić??? może mi ktoś podsunie jakąś myśl albo rozwiązanie.

    Odpowiedz
  • PIOTR(2009-01-27 14:26) Zgłoś naruszenie 00

    Czy wy ludzie nie możecie się razem wziąść w garsć i zaskarżyć sprawę nie w Kraju bo tu sprawiedliwości nie ma i nie będzie A na jaki procent będą oprocentpowana te książeczki z których będzie można odzyskać premię w 2017roku gdzie bank lokuje te pieniądze i na nich zarabia obligacje?

    Odpowiedz
  • Barbara(2009-01-27 14:40) Zgłoś naruszenie 00

    jestesmy w unii, kupuje w niemczech dom,biore kredyt, czy moge skorzystac z premii gwarancyjnej?po 1 kwietnia,grosze to sa, bo u nas sprawiedliwosc taka...

    Odpowiedz
  • Joanna(2009-01-27 15:55) Zgłoś naruszenie 00

    Miałam mieszkanie spółdzielcze własnościowe, a w ubiegłym roku w lipcu zostało wyodrębnione i czy teraz będę mogła starać się o premię gwarancyjną bo w lipcu kiedy dowiadywałam się nie mogłam uzyskać wypłaty z tytułu wyodrębnienia własnościowego mieszkania. Jeżeli ktoś mógłby udzielić odpowiedzi byłabym bardzo wdzięczna. Pozdrawim.

    Odpowiedz
  • Andrzej(2009-01-27 16:23) Zgłoś naruszenie 00

    A jak odzyskać pieniądze tzn. premię gwarancyjną kiedy stara ustawa nie obowiązywała, a nowa nie weszła w życie ja dotrzymałem wszystkie warunki .
    Wykupiłem mieszkanie w okresie kiedy zmieniały się przepisy , a jest to już parę lat wstecz i po likwidacji książeczki tylko dostałem wkłady .
    Są ludzie którzy pamiętają ten okres , a jest ich niemało i jest to niemała kwota którą by trzeba było wypłacić .
    Jakoś dziwnie się milczy na ten temat .
    Jak byłem u prawnika to mi powiedział ,że chyba jesteśmy jedynym państwem w, którym stara ustawa nie obowiązuje, a nowa jeszcze nie weszła w życie.
    Miałem jedną książeczkę mieszkanie otrzymałem po eksmisji do remontu , a książeczka była tak zabezpieczona że dostałem tylko wkłady .

    Odpowiedz
  • Gość(2009-01-27 16:37) Zgłoś naruszenie 00

    Tą sprawą powinien zainteresować się rząd bo tu zostali okradzieni ludzie którzy całe życie oszczędzali i ich z tych pieniędzy okradziono,to za dawnych czasów dopłacano do samochodów, bo przedwpłaty na samochody mieli prominęci a nie ludzie biedni,ludzie bogaci nie czekali na mieszkanie 30lat bo dali komu trzeba było i mieszkanie dostali a dzisiaj kupili to mieszkanie za złotówkę. Czy to jest sprawiedliwe.Czy człowiek żyjący w Polsce jest rowno traktowany,Skoro są to oszczednosci ludzi całego życia banki powinny naliczyć tak jak by pieniądze leżały na dobrze oprocentowanej lokacie i te pieniądze dać ludziom przecież to ich pieniądze a nie komplikować jeszcze jakąś formą premii gwarancyjnej.

    Odpowiedz
  • szuwarek(2009-01-27 16:38) Zgłoś naruszenie 00

    Dostaniemy kupę szmalu na zakup metra wycieraczki przed drzwiami. Cuda obwieszczają...

    Odpowiedz
  • TOMEK(2009-01-27 17:05) Zgłoś naruszenie 00

    Kto wymyślił pojęcie premi gwarancyjnych.Jest to premia gwarantująca bankom że nikt pieniędzy im nie wezmie, bo jak może bank dysponować pieniedzmi ludzi.Nawet lokaty można rozwiązać a ksiązeczki nie można BEZ DECYZJI BANKOW OKNO ALBO NIC.

    Odpowiedz
  • ja(2009-01-27 17:28) Zgłoś naruszenie 00

    A do tego oprocentowanie niższe niż na rachunku bankowym

    Odpowiedz
  • nabity we własny kąt(2009-01-27 21:51) Zgłoś naruszenie 00

    Za zagrabione mienie zabużanie odzyskują pienioądze. Dlaczego nasze kochane panstwo nie raczy nam oddać zagrabionych w majestacie "prawa" realnych pieniędzy zagrabionych nam ciułaczom po roku 1990? Może Strasburg by się o nas upomniał?

    Odpowiedz
  • aleks(2009-01-27 21:56) Zgłoś naruszenie 00

    Niektórzy nawet za działalność "opozycyjną" polegajaca na rzucaniu jajkami w towarzyszy, lub za internowanie w domach wypoczynkowych w majestacie prawa dostają lekką ręką od panstwa kilkudziesięciotysięczne odszkodowania. Czy rozbój z książeczkami mieszkaniowymi nie jest bandytyzmem w białych rękawiczkach??

    Odpowiedz
  • Kajka(2009-01-28 01:11) Zgłoś naruszenie 00

    Ciekawa jestem jak zostanie rozwiązana sprawa pożyczek mieszkaniowych z funduszu mieszkaniowego zakładu pracy, które to pożyczki były przelewane na konto spółdzielni i nie nie obejmują tych pieniędzy premie gwarancyjne. Z 21 tysięcy wpłaconych w 1976 r spółdzielnia wyliczała mi kilka lat temu ok. 10 zł, bo w międzyczasie była denominacja i tak im wyszło.

    Odpowiedz
  • uczciwa(2009-02-07 20:25) Zgłoś naruszenie 00

    mam ksiozeczke od 1980 roku premie dostane na remont dopiero w2013 totalna bzdura w jakim my kraju zyjemy

    Odpowiedz