statystyki

Pół setki zadań dla RPO i nie tylko

autor: Piotr Szymaniak09.01.2018, 06:31; Aktualizacja: 09.01.2018, 07:15
Doktor Adam Bodnar zapowiedział też, że w grudniu tego roku odbędzie się kolejna edycja Kongresu Praw Obywatelskich

Doktor Adam Bodnar zapowiedział też, że w grudniu tego roku odbędzie się kolejna edycja Kongresu Praw Obywatelskichźródło: Newspix
autor zdjęcia: DAMIAN BURZYKOWSKI

 54 rekomendacje do podjęcia działań w obszarze wymiaru sprawiedliwości, wiedzy i edukacji prawniczej, ochrony zdrowia, prawa pracy czy więziennictwa. To urobek Pierwszego Ogólnopolskiego Kongresu Praw Obywatelskich.

– Państwo wymaga reform, ale nie przez likwidację trójpodziału władz czy upolitycznienie instytucji publicznych, lecz przez rozwiązywanie tysięcy mniejszych spraw związanych z konkretnymi problemami poszczególnych ludzi – mówił wczoraj RPO Adam Bodnar. Jednym z głównych zagrożeń, na jakie wskazywali uczestnicy grudniowego kongresu (ponad 1,5 tys. osób, przedstawiciele wielu organizacji pozarządowych i OBWE), była coraz mniejsza przejrzystość życia publicznego przejawiająca się w coraz mniejszej liczbie dostępnych narzędzi do kontroli poczynań władzy na różnych szczeblach.

– Widzimy ogromną potrzebę, by ten trend odwrócić – dodawał RPO, wskazując na potrzebę odpowiedniej edukacji prawnej, w tym konstytucyjnej, która powinna stać się podstawą rozwoju obywatelskiego. Tak, by każdy nie tylko znał swoje prawa i obowiązki, ale też wiedział, gdzie kończy się ochrona praw i wolności jednostki, a gdzie zaczyna realizacja konkretnych interesów publicznych.


Pozostało jeszcze 63% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane