Reprywatyzacja: Miliarderzy staną przed komisją w sprawie przejęć gruntów

autor: Patryk Słowik27.12.2017, 20:26; Aktualizacja: 28.12.2017, 19:54
Wola Park / fot. Wikimedia Commons

Chodzi o grunty na Ulrychowie – kilkadziesiąt hektarów. Obecnie stoi na nich galeria handlowa Wola Parkźródło: Inne

Prokuratura pracuje pełną parą, a do gry włącza się organ kierowany przez ministra Patryka Jakiego. To reakcja na doniesienia DGP o przejęciu kilkudziesięciu hektarów gruntu w Warszawie.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (14)

  • zenio(2017-12-27 21:58) Zgłoś naruszenie 454

    narobicie im, oni mają tyle miliardów, że na pewno wiedzą z "kim rozmawiać"

    Odpowiedz
  • XZ(2017-12-27 22:41) Zgłoś naruszenie 430

    A ja z uporem Maniaka prosze o komisje rep. w Bialymstoku i wyjasnienie zmiany numerow ewidencyjnych nieruchomosci np w gminie Siemiatycze i oddanie za fryko dla zlodziei mienia spadkobiercow zyjacych majacych stwierdzenie nabycia spadku z sadu B ielsk Podlaski.

    Odpowiedz
  • asertywna63(2017-12-28 00:06) Zgłoś naruszenie 840

    te linki to chyba piarowców przegranej opozycji

    Odpowiedz
  • kp(2017-12-28 03:36) Zgłoś naruszenie 434

    Tam chyba też pokaże się nazwisko pani Pitery tej minister od korupcji................

    Odpowiedz
  • pokrzywdzony- emeryt(2017-12-28 08:53) Zgłoś naruszenie 481

    A ja w Łodzi od prawie 30 lat proszę urzędników miasta Łodzi o zwrot mojej nieruchomości a oni na to bym poszedł do sądu w tej sprawie.Ja natomiast uważam,że skoro umieli bezprawnie zabrać na podstawie dekretu Bieruta o majątkach opuszczonych i poniemieckich to teraz powinni mi dobrowolnie zwrócić.Nie stać mnie na ogromne opłaty sądowe i adwokatów.

    Odpowiedz
  • Cyklon(2017-12-28 10:07) Zgłoś naruszenie 290

    Sprawa jest bardziej złożona, pośród akcji które utraciły ważność (z powodu wypłaty odszkodowania lub z powodu zarejestrowania (?) do wypłaty odszkodowania (co wcale nie jest prawnie potwierdzone) znajdują się także akcje ważne o takim samym wyglądzie z tej samej emisji za pomocą których można reaktywować spółkę. Akcje w tym te ważne do dziś można kupić bo są sprzedawane kolekcjonerom (na przykład na allegro -kolekcje dział 1054) ze względu na niemożność uzyskania odszkodowania lub na nieopłacalność wystąpienia z roszczeniem gdyż stanowią na przykład w skrajnych przypadkach 1:1 000 000 udziałów. Najdziwniejsze jest to że w Warszawie i nie tylko za na przykład 5% akcji w tym 0.3% dobrych można było po reaktywacji odzyskać całą spółkę.

    Odpowiedz
  • Bobo(2017-12-28 10:49) Zgłoś naruszenie 100

    Nie istnieje coś takiego jak "akcje kolekcjonerskie". Akcje mogą być jedynie umorzone bądź nie umorzone. Umorzenie może także wynikać z zakończenia bytu osoby prawnej - spółki akcyjnej.

    Odpowiedz
  • Valdemort(2017-12-28 12:06) Zgłoś naruszenie 93

    A kiedy kolej na Srebrna i Telegraf, a potem komisję d/s kościelnych przekretów? w przyrodzie potrzebna jest równowaga, pewnie dlatego Jaki tak dopieszcza system więziennictwa w Opolu

    Odpowiedz
  • gość(2017-12-28 13:22) Zgłoś naruszenie 70

    A co się dzieje z projektem ustawy reprywatyzacyjnej ?. W październiku szumnie opublikowano projekt, mamy koniec grudnia a tu cisza jak makiem zasiał .Miały być konsultacje społeczne, jesteśmy ciekawi jaki kształt przyjmie ta ustawa.

    Odpowiedz
  • czytelnik(2017-12-28 14:06) Zgłoś naruszenie 91

    Proszę o podanie nazwisk sędziów, którzy swoją, tzw niezawisłością, odpowiednimi wyrokami legalizowali ten proceder. Gdzie była prokuratura - nazwiska.

    Odpowiedz
  • brawo Jaki(2017-12-28 14:41) Zgłoś naruszenie 114

    Brawo PIs brawo Ja.

    Odpowiedz
  • mieszkaniec Natolina(2017-12-28 16:42) Zgłoś naruszenie 80

    A kiedy PIS zajmie się mafiami w spółdzielniach mieszkaniowych i sprzeniewierzaniem mienia spółdzielców?

    Odpowiedz
  • @ mieszkaniec Natolina(2017-12-28 20:35) Zgłoś naruszenie 11

    Wszystko dziewczyny i chłopaki od Jakiego i Maria ruszą łącznie ze zwrotem Ostrowa Lednickiego Piastom w entym pokoleniu ale spółdzielni mieszkaniowych nigdy. Do prezesów spółdzielni łasili się wszyscy bez względu na dzisiejszą opcję polityczną. Taki gminny oficjel jak Polska długa i szeroka kupował mieszkanie w spółdzielni po kosztach własnych - zarząd składający się z totumfanckich prezesa podejmował oczywiście odpowiednią uchwałę w pełnym majestacie prawa bo prawo na to pozwalało - i natychmiast je sprzedawał z podwójną przebitką.

    Odpowiedz
  • Gorczyn2(2017-12-31 07:17) Zgłoś naruszenie 10

    Obecnie występuje już nowy wymyślony sposób okradania Państwa Polskiego z majątku narodowego. Tym pomysłem jest powoływanie spółek, spółeczek w Polskiej Grupie Energetycznej SA, Polskiej Grupie Gazu i Nafty SA, Polskiej Grupie Enea SA. Tam wykształcony zatrudniony pracownik nie jest w stanie zrozumieć i poznać, struktury organizacyjne powoływanych spółek, oddziałów, departamentów nie mówiąc już o ilości prezesów, dyrektorów i kierowników. Z zakładów produkcyjnych wydziela się komórki organizacyjne by powołać spółkę lub oddział, np. w 2014 roku powołano nowy podmiot gospodarczy PGNiG Oddział Obrotu Hurtowego zmieniając całą obsługę handlową klienta detalicznego występującą w oddziałach w ten sposób, że papierowo przeniesiono pracowników do nowej powołanej spółki pozostawiając ich w oddziałach na dotychczasowych stanowiskach wykonujących obsługę handlową klienta detalicznego lub PGE Systemy SA zrzeszająca informatyków, którzy byli zatrudnieni w oddziałach i nadal prowadzą obsługę naprawczą nad siecią informatyczną. Kto pozna struktury organizacyjne w tych spółkach i sens powoływania spółek, spółeczek, oddziałów, departamentów powinien otrzymać nagrodę pieniężną lub medal za zasługi na rzecz ......

    Odpowiedz