Dziesiątki odwołanych prezesów sądów. Część dowiedziała się o tym z faksu i dalej pracuje

autor: Karolina Nowakowska19.12.2017, 17:43; Aktualizacja: 19.12.2017, 18:14
prawo, Temida, sąd, wyrok, orzeczenie, sądownictwo

Resort sprawiedliwości informuje, że odwołuje prezesów sądów na podstawie badania ich efektywności.źródło: ShutterStock

Ministerstwo Sprawiedliwości przeprowadziło przegląd funkcjonowania sądów w Polsce. Na podstawie rankingu efektywności odwołanych zostało już 30 prezesów sądów, w tym Sądu Apelacyjnego we Wrocławiu, oraz pięciu sądów okręgowych. Większość z nich dowiedziała się o tym faksem. Wiceprezes SO w Opolu nie podporządkowała się tej decyzji i przyjmuje interesantów w charakterze urzędującego wiceprezesa.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:gazetaprawna.pl
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (37)

  • KA(2017-12-21 09:31) Zgłoś naruszenie 10

    A jak ja wyślę fax do Jarka że go odwołuje z funkcji Prezesa to też będzie ważne? Podpiszę się suweren

    Odpowiedz
  • Tom Wie(2017-12-21 04:56) Zgłoś naruszenie 30

    Ciekawe kto z komentujących chcialby zostać odwołany ze stanowiska pracy faksem , bez uzasadnienia? W każdej normalnej pracy byłoby to nie do pomyślenia a związki zawodowe podniosłyby alarm na całą Europę. Niesty sędziowie nie mogą zakładać związków więc nie ma kto ich bronić przed takim sposobem zwalniania. Odrobina godności należy się każdemu.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • assss(2017-12-20 23:24) Zgłoś naruszenie 20

    jaaaasne... a w Lublinie wynik 1,8 to z e-sądem czy bez?

    Odpowiedz
  • kawa (2017-12-20 21:55) Zgłoś naruszenie 41

    Do herbaty . Nie to było na myśli , żeby łopatologicznie tłumaczyć czytelnikowi , lecz to , że bywało przy innych okazjach , że Redakcja publikowała własne komentarze i to dość stanowcze . Taka reforma , przecież kadrowa , nie ma nic wspólnego z reformowaniem sądownictwa . Cel jest dość oczywisty : poza uzyskaniem bezpośredniego wpływu na sądy , chodzi też o skłócenie środowiska . Stara metoda - skłóconych lepiej się kontroluje .

    Odpowiedz
  • herbata(2017-12-20 20:02) Zgłoś naruszenie 11

    Gazeta ma podawać tylko suche fakty, a nie subiektywne, co do zasady komentarze. Czytelnik nie głupi, własne zdanie wyrobi sobie sam.

    Odpowiedz
  • kawa(2017-12-20 13:22) Zgłoś naruszenie 42

    To ciekawe , że Gazeta podaje tylko suche fakty . Nie stać jej na komentarz ?

    Odpowiedz
  • obserwator(2017-12-20 08:48) Zgłoś naruszenie 87

    A kiedy w Łodzi? np.Sąd Rejonowy dla Łodzi-Śródmieścia wielka pora.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Ogłupiać(2017-12-20 05:44) Zgłoś naruszenie 511

    Jest źle i będzie jeszcze gorzej wymiarze sprawiedliwości. Ziobro otrzymał prawie 2 lata temu ustawę o prokuraturze ! Odwołał chodź jednego prokuratora "zanikiem pamięci; spraw tuszowania przekrętów czy dzikiej reprywatyzacji itd. NIE. Wprowadził procedury wewnątrz ministerstwa w przygotowaniu wniosków do KRS dotyczące odwołania patologicznych sędziów, przestępców na usługach " Mafii" na zasadne skargi jakie składają poszkodowani. NIE. Dalej w ministerstwie pracuje ok. 250 resortowych sędziów, którzy zamiatają pod dywan składane skargi, które trafiają do tych samych sędziów i sądów. To jest UKŁAD ZAMKNIĘTY. Zwyczajna ściema polityczna robiona na pokaz. Zapewniam, iż osoby poszkodowane " Duda Pomocy" nie doczekają sprawiedliwości, zadośćuczynienia materialnego za straty do jakich doprowadzili sędziowie czy prokuratorzy. Pozdrawiam poszkodowany Grzegorz Rosiak.

    Odpowiedz
  • WolfHeart(2017-12-19 23:53) Zgłoś naruszenie 202

    "Najlepiej oceniono sąd w Lublinie (1,8)." Czy przypadkiem nie chodzi tu o Elektroniczne Postępowanie Upominawcze czasem? Bo tam rzeczywiście można sprawę załatwić w 3 minuty.

    Odpowiedz
  • ???(2017-12-19 22:54) Zgłoś naruszenie 4457

    Sędziowie to tylko ludzie, pazerni, idioci, lecz najczęściej normalni i uczciwie wykonujący swe obowiązki. Ale są zakały jak Milewski na telefon PO, Łączewski chcący z "Lisem":: obalać legalne włądze, czy Tuleja wywodzący się z rodziny SBckiej i kompromitujący politycznie status sędziego. Od takich trzeba się odcinać bo to stalinowska mentalność i tradycje.

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • nie będzie chętnych na zwolnione stanowiska(2017-12-19 20:10) Zgłoś naruszenie 1523

    i co z tego , że odwołano prezesów . Czytałam w gazecie prawnej , że zwolnionych stanowisk i tak żaden sędzia nie zajmie.

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • gosc(2017-12-19 19:55) Zgłoś naruszenie 2723

    przyjda gorsi ,bo sedziowie w polsce to tchorze ,jak zabierano zbiorowo emerytury to milczeli ,teraz ich zbiorowo dymaja.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Beata(2017-12-19 19:51) Zgłoś naruszenie 7573

    tak są przywiązani do praworządności czytaj koryta że nie sposób ich od niego oderwać????

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • ola(2017-12-19 19:49) Zgłoś naruszenie 6062

    To będzie najgłośniejszy kwik w historii

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Polak(2017-12-19 19:46) Zgłoś naruszenie 4759

    Sędzina łamie prawo trzymając się kurczowo stołka.placz prawdziwy sie zacznie ,jak będą sprawy sądowe weryfikowane ,i pochodzenie majątków.tam unich jest ze trzysta miljardow może wiece ??.czas na prawdę.PIS znudów bedzie musial ustąpić .A polska stanie się bogata.

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • ataksobie2(2017-12-19 19:24) Zgłoś naruszenie 2742

    to ja się nie podporządkuje decyzji z urzędu skarbowego... od 2018 roku.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • metronom(2017-12-19 18:56) Zgłoś naruszenie 207

    Powszechnie stosowaną praktyką sądów dla wykazania ilości rozpatrywanych spraw jest np. rozpatrywanie pozwów członków Spółdzielni Mieszkaniowej o niewłaściwe ich zdaniem naliczenie przez urzędy rocznej opłaty wieczystej. Zamiast rozpatrywać pozew jako pozew zbiorowy, sądy wolą rozpatrywać każdy pozew indywidualny oddzielnie mimo że podstawa naliczenia kwoty jest identyczna a kwota do zapłaty wynika jedynie z udziału właściciela w gruncie Spółdzielni liczona proporcjonalnie do metrażu danego mieszkania. Opłaty sądowe płaci każdy właściciel- mieszkaniec Spółdzielni, sędzia jest zadowolony bo ma więcej rozpatrzonych (identycznych) spraw na swym koncie, a sąd- wysoki wskaźnik załatwionych spraw..

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Kpiarz (2017-12-19 18:34) Zgłoś naruszenie 2525

    A tak na marginesie, to ciekawy byłby ranking zwolnionych do powołanych wg znacznika PiS /PO . Było by wiadomo o co chodzi. Bo te przeliczenia wyroki /czas jakoś do mnie nie przemawiają .

    Odpowiedz