Słowik: Trybunał do spraw wszelakich

autor: Patryk Słowik18.12.2017, 07:15; Aktualizacja: 18.12.2017, 07:37
Patryk Słowik, fot. Wojciech Górski

Patryk Słowik, fot. Wojciech Górskiźródło: Dziennik Gazeta Prawna

Czy Trybunał Konstytucyjny może badać zgodność z ustawą zasadniczą uchwały samorządu adwokackiego? Prokurator generalny Zbigniew Ziobro uważa, że tak. Skierował już w tej sprawie wniosek, więc przeszedł ze sfery deklaracji do czynów. Dotychczas prawo tworzone przez samorządy prawnicze badał co prawda Sąd Najwyższy, ale zaufanie do zasiadających w nim sędziów jest póki co w prokuraturze ograniczone.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (2)

  • sceptyk(2017-12-18 12:55) Zgłoś naruszenie 12

    Szanowny Panie Autorze. W tej gazecie przeczytałem że w 2008 roku TK orzekł w sprawie kodeksu etyki lekarskiej czyli wewnętrznych spraw lekarzy. Prosiłbym Pana zatem o podesłanie linku do artykułu tej gazety, w którym równie pryncypialnie i mocno krytykowano by orzeczenie TK w tamtej sprawie lekarzy. Za link z góry bardzo dziękuję.

    Odpowiedz
  • TvKB(2017-12-18 19:39) Zgłoś naruszenie 11

    Autor świadomie lub nieświadomie nie rozróżnia samorządów podlegających pod Art. 17.1. konstytucji, do których zaliczane są samorządy prawnicze, i innych rodzaji samorządów podlegających pod Art. 17.2 konstytucji.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane