Finansowy bat (nie tylko) na czyścicieli kamienic. Komisja dostanie nowe uprawnienia

autor: Patryk Słowik07.12.2017, 07:15; Aktualizacja: 07.12.2017, 07:46
Komisja ds. reprywatyzacji

Komisja ds. reprywatyzacjiźródło: PAP
autor zdjęcia: Bartłomiej Zborowski

Nawet milion złotych kary będzie mogła nakładać komisja weryfikacyjna ds. reprywatyzacji na osoby działające „sprzecznie z interesem społecznym”. I sama oceni, co to oznacza. Ustawa, nad którą pracuje Sejm, będzie działać wstecz.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (6)

 • Balter(2017-12-07 09:35) Zgłoś naruszenie 64

  Słusznie, można wprowadzić każdy przepis, karzący każde zachowanie niezgodne z linią partii, w trybie administracyjnym, wstecznie, na każdego. Żarty sobie urządzają. To komisja zdecyduje co i kiedy jest karalne. Przejdzie jedno, przejdą inne. Cokolwiek. Putin otwiera szeroko oczy, że tak można.

  Odpowiedz
 • Jasiek24(2017-12-07 10:26) Zgłoś naruszenie 51

  Przecież cel takiej regulacji jest oczywisty. Chodzi o ukaranie Andrzeja Waltza bo zgodnie z prawem nie można mu nic zrobić. Tu chodzi o tzw honor komisji Jakiego i o nic więcej. Zasady prawa karnego nie mają znaczenia bo min. Jaki jest politologiem.

  Odpowiedz
 • o(2017-12-07 09:06) Zgłoś naruszenie 37

  słusznie, ukarać takich cwaniaków

  Odpowiedz
 • wątpiący w przepisy niedookreślone(2017-12-07 15:29) Zgłoś naruszenie 31

  Poproszę o wykładnię (taką, która się utrzyma przed TSUE), pojęcia "zdarzenia rażąco sprzecznego z interesem społecznym". Czy odzyskanie kamienicy przez nabywcę roszczenia od krewnego osoby która zginęła w czasie wojny, a który nigdy nie mieszkał w RP, jest "zdarzeniem rażąco sprzecznym z interesem społecznym", czy przeciwnie "realizacją zasad sprawiedliwości społęcznej"?

  Odpowiedz
 • gosc(2017-12-08 21:32) Zgłoś naruszenie 12

  Wzór stalinizmu w czystej postaci,

  Odpowiedz
 • Żelazny_F(2017-12-07 19:17) Zgłoś naruszenie 10

  Najpierw formalność: korzystanie z "poczytnej strony internetowej o stanowieniu prawa Ceiling Sejm" nie jest bezbolesne, jeżeli nie jest się fejs-zbukiem. To stronka FB, a nie normalnie i w pełni dostępna witryna internetowa. Teraz główna kwestia - a właściwie jej powtórzenie: kim są czyściciele kamienic? Co to oznacza? Czy to ludzie usuwający mieszkańców z nieruchomości, którymi owi mieszkańcy prawnie władają na podstawie aktów notarialnych? A może są to ludzie najęci do wyrugowania z lokali należących do prawnego ich właściciela tych oso, które uporczywie uchylają się od realizacji wezwania do opuszczenia okupowanych lokali? "Sprzeczność z interesem społecznym" to piękny wytrych stosowany od początku PRL: temat z wokandy nie jest regulowany przepisami, ale sędzia kierując się interesem społecznym... itp itd, jako ten Mojżęsz od tablic, który wie lepiej.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane