statystyki

Bartosz Łopalewski: Sędzia aktywny nie tylko na sali rozpraw

autor: Paulina Szewioła10.10.2017, 10:32; Aktualizacja: 10.10.2017, 10:39
Za swoją aktywność został wyróżniony tytułem obywatelskiego sędziego roku 2017

Za swoją aktywność został wyróżniony tytułem obywatelskiego sędziego roku 2017źródło: ShutterStock

Bartosz Łopalewski z Sądu Rejonowego w Nowym Sączu został uhonorowany przez fundację Court Watch Polska tytułem Obywatelski Sędzia Roku.

Gdy decydował się na studia prawnicze, miał młodzieńcze, idealistyczne wyobrażenia o zawodzie prawnika ukształtowane przez amerykańskie filmy i książki Johna Grishama. Rzeczywistość okazała się bardziej skomplikowana, a praca nie tak przyjemna, jak początkowo oczekiwał. Nie oznacza to jednak, że żałuje wyboru ścieżki kariery.

– Cały czas pielęgnuję w sobie entuzjazm do pracy, który wywodzę z takiego utopijnego przeświadczenia, że będąc prawnikiem, można zmieniać świat – mówi sędzia Bartosz Łopalewski.

Prawo ukończył na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. I choć okres studiów wspomina dobrze, to nie szczędzi słów krytyki wobec obowiązujących na polskich uczelniach metod nauczania, które w ośrodkach uniwersyteckich na zachodzie Europy odchodzą powoli do lamusa.


Pozostało jeszcze 87% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane