statystyki

Joanna Bitner - nowa prezes SO w Warszawie jest odważna, pracowita i empatyczna

autor: Małgorzata Kryszkiewicz19.09.2017, 11:23; Aktualizacja: 19.09.2017, 11:48
Łukasz Piebiak, wiceminister sprawiedliwości, w rozmowie z DGP podkreśla, że o wyborze Joanny Bitner na prezesa SO w Warszawie zdecydowały przede wszystkim cechy osobowościowe pani sędzi

Łukasz Piebiak, wiceminister sprawiedliwości, w rozmowie z DGP podkreśla, że o wyborze Joanny Bitner na prezesa SO w Warszawie zdecydowały przede wszystkim cechy osobowościowe pani sędziźródło: ShutterStock

Ma własne zdanie i nie boi się go wyrażać. Taka jest Joanna Bitner, sędzia, która stanęła na czele największego sądu okręgowego w Polsce.

Jej powołanie na stanowisko prezesa Sądu Okręgowego w Warszawie wywołało niemałą burzę w mediach. Część z nich od razu przyszyła jej łatkę „człowieka Ziobry”. Pojawiły się nawet oskarżenia, że robi karierę na krzywdzie poprzedniej prezeski warszawskiego sądu – Małgorzaty Kluziak. To zresztą okazało się nieprawdą, gdyż Joanna Bitner objęła funkcję już po zakończeniu kadencji swojej poprzedniczki. Zainteresowanie mediów wzięło się oczywiście stąd, że od 12 sierpnia obowiązują nowe przepisy, które pozwalają ministrowi sprawiedliwości w sposób zupełnie arbitralny, bez konieczności konsultowania tego ze środowiskiem sędziowskim, obsadzać stanowiska funkcyjne w sądach. A to powoduje, że każda taka decyzja wywołuje poruszenie.

Łukasz Piebiak, wiceminister sprawiedliwości, w rozmowie z DGP podkreśla, że o wyborze Joanny Bitner na prezesa SO w Warszawie zdecydowały przede wszystkim cechy osobowościowe pani sędzi.

– Joanna Bitner to osoba bardzo empatyczna, nie zamyka oczu na problemy ludzi przychodzących do sądu. Jednocześnie ma bardzo wyostrzone poczucie niezawisłości, jest kompletnie niesterowalna – wymienia Piebiak. I dodaje, że ceni w niej również bezkompromisowość. – Sędzia Bitner dała się już poznać jako osoba mająca własne zdanie na najważniejsze kwestie dotyczące sądownictwa – zauważa wiceminister.


Pozostało 74% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (6)

 • SuperCezar(2018-06-15 19:57) Zgłoś naruszenie 53

  Niestety miałem sprawę u pani Bitner. Porażka , nie umiala sobie poradzić z prostą sprawą.. W uzasadnieniu napiaala nieprawdę kilka razy. Nie potrsfiła rozróżnić prawdy od fałszu.. Nie chciała przesłuchać świadków , odrzucała dowody. Wiele razy wyciągała nielogiczne wnioski..W ogóle bardzo nieudolne postępowanie. Wymyślała jakieś zdarzenia ,których nie bylo., aby uzasadnić niecny wyrok. Pomoc zero . Mimo ,że konstytucja ma chronić rodzinę. Niestety przyznała rację złym ludziom, oszukującym i poświadczającym nieprawdę. Widocznie podobał się ładny Radca Prawny. Nic nie można zrobić ze słabością Kobiety

  Odpowiedz
 • polak(2018-10-05 14:26) Zgłoś naruszenie 30

  zadałbym jej tylko jedno pytanie i juz wszystko byłoby jasne....kto jest pierwszym prezesem SN??? no? kto?

  Odpowiedz
 • ser(2018-10-30 18:27) Zgłoś naruszenie 22

  Niezależność tak, pod warunkiem, ze zgodna z linią rządzących. Ostatni przypadek- Bitner vs sędzia Gąciarek.

  Odpowiedz
 • Frustracja i żal (2018-11-14 15:18) Zgłoś naruszenie 20

  Ta Pani jest niepoważna , mija pól roku a uzasadnienia od wyroku brak.Miała na to dwa tygodnie.Brak odpowiedzi na pisma !! Przez takie osoby Polska to kraj absurdu.

  Odpowiedz
 • Marek Czajkowski(2017-09-26 14:56) Zgłoś naruszenie 111

  Pani Joanna Bitner bardzo odważną i sprawiedliwą Sędzią. Miałem przyjemność być uczestnikiem orzeczenia Pani Joanny Bitner które było dla mnie niekorzystne ale uzasadnienie było bardzo rzeczowe i zasadne. Wiem co mówię z uwagi na fakt, że mam długoletnie doświadczenie z wymiarem sprawiedliwości Zachęcam do przeczytania art. „Dlaczego cisza nie potrwa długo” , „Bezprawiem w bezprawie” – NMP Kontrateksty. Jestem dumny jako obywatel z takiego Prezesa Sądu.

  Odpowiedz
 • SuperZmiana(2018-12-18 14:58) Zgłoś naruszenie 01

  o To ta Pani która nakazało zapłacić organizacji dbającej o ochronę środowiska i zdrowie Polaków 100 tys kary na rzecz niemieckiej firmy volkswagen ponieważ Ci odważyli się nie dać traktować polaków jako podgatunku ludzi ?

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane