Asystentka Julii Przyłębskiej na podwójnym etacie. Sędzia Hermeliński: Taka sytuacja jest niedopuszczalna

autor: Piotr Szymaniak30.08.2017, 07:28; Aktualizacja: 30.08.2017, 07:59
Julia Przyłębska

Julia Przyłębskaźródło: Agencja Gazeta
autor zdjęcia: Fot. Kuba Atys Agencja Gazeta

Asystentka prezes Julii Przyłębskiej i sędziego Henryka Ciocha jest jednocześnie zatrudniona w sądzie okręgowym. Inna łączyła pracę w trybunale z praktyką w kancelarii radcowskiej

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (21)

  • Zbyszek(2017-09-04 11:11) Zgłoś naruszenie 10

    Matematyka: czas pracy na stanowisku 8 godzin razy 2 etaty = 16 godzin. Zgodnie z kodeksem pracy - 11 godzin nieprzerwanego odpoczynku . I dodajemy: 16 godzin pracy + 11 godz. odpoczynku = 27 gozdin. Doba 24 h - brak 3 godzin dziennie. Ktoś gdzieś poswiadczył pracę w/w osób. Albo złamano upracnienia pracownicze albo poświadczenie nieprawdy dla zysku. Kto winien sie tym zająć ? Może czegoś nie kumam, ale liczyłem na nową udczciwą zmianę.

    Odpowiedz
  • eol(2017-09-01 08:53) Zgłoś naruszenie 70

    Ale co w tym nowego. Jest cała masa "ustawionych" ludzi, którzy są na liście płac różnych instytucji tzn co miesiąc wpływa im na konto pensja ale nie pracują tam w ogóle.

    Odpowiedz
  • INM(2017-08-31 16:37) Zgłoś naruszenie 91

    W tym kraju jest wszystko dopuszczalne co dotyczy PiS, reszta to barachło, które pałęta się pod nogami i walczy z (nadzwyczaj dobroduszną władzą) , cóż nic i nikt nie trwa wiecznie, nawet władze się zmieniają. PO, SLD z małymi wyjątkami, takie samo draństwo jak PIS, czy może wyłonić się jakaś normalna opcja polityczna w tym kraju? Ludziom wystarczy rzucić pakiet 500+ i to chwyta, cóż nędzy w narodzie jest dosyć i żaden z wcześniejszych rządów na to nie wpadł, więc poparcie dla PIS jest jakie jest!

    Odpowiedz
  • Gość(2017-08-31 13:43) Zgłoś naruszenie 16

    Jaki konflikt interesów? Czy asystent sędziego to zawód decyzyjny? Czy zbieranie materiałów w bibliotece to to samo co rozstrzyganie?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Proste ... jak budowa CEPA PIS !!!(2017-08-30 12:54) Zgłoś naruszenie 283

    Czytaj ... TKM !!! ... (dosadniej TERAZ K***A MY). Ta ... ZARAZA Kacza obejmuje coraz więcej obszarów w RP a "WYSOKO UCZENI w PRAWIE " ... rżną jeszcze przygłupów

    Odpowiedz
  • TK (2017-08-30 11:10) Zgłoś naruszenie 372

    Klasyczny TKM !

    Odpowiedz
  • Prawnik(2017-08-30 10:48) Zgłoś naruszenie 630

    Nie widzę konfliktu interesów. Wystarczy, aby taki asystent wyłączony został w konkretnej sprawie (pytanie prawne z "jego" wydziału, skarga konstytucyjna z "jego" kancelarii ). Nie ma problemu.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Piotr(2017-08-30 09:07) Zgłoś naruszenie 491

    Im wszystko wolno... Piotrowicz szybko wyjaśni co i jak, a każdy kto myśli inaczej to komunista, względnie zdrajca, libertyn itd.

    Odpowiedz
  • prawnik - Szczecin(2017-08-30 08:50) Zgłoś naruszenie 928

    W zakresie wypowiedzi prof. Jacka Zaleśnego, konstytucjonalista z Uniwersytetu Warszawskiego - gratuluję odwagi w wyrażaniu opinii na temat w którym nie ma się wiedzy. Gratuluję poczucia humoru, bo nie można inaczej nazwać publikowania takich "złotych myśli". Proponuję przestać atakować asystenta (uwagami dyskredytującymi o parzeniu kawy czy kupowaniu książek), a pośrednio Prezesa TK, a zamiast tego dowiedzieć się, jak faktycznie pracuje asystent. choćby dlatego, aby taka zupełnie pochopna ocena nie spotkała in spe Pana Profesora. Czym innym jest luźna rozmowa w gabinecie w katedrze, a czym innym wypowiadanie się publicznie o innych ludziach.

    Odpowiedz
  • nik(2017-08-30 08:49) Zgłoś naruszenie 607

    do prawnik: Nie rozumiesz, te panie wykonują swoje obowiązki w ramach jednego stanowiska, a z drugiego biorą tylko pieniądze. Obowiązki z drugiego stanowiska zapewne faktycznie wykonuje ktoś inny. Okradają zwyczajnie Państwo!

    Pokaż odpowiedzi (6)Odpowiedz
  • prawnik - Szczecin(2017-08-30 08:00) Zgłoś naruszenie 841

    A Pan Sędzia widzi w tym coś niedozwolonego? Czy Sędzia TK może pracować poza Trybunałem, np. na uczelni, a szeregowy pracownik TK nie może podjąć dodatkowej pracy w sądownictwie? Ciekawe, ciekawe. Taka praktyka prawnicza jest wręcz niezbędna dla asystenta, żeby dobrze wykonywać pracę w Trybunale. Konflikt interesów? między Trybunałem a sądem okręgowym? Nie sądzę.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz