Będą zmiany dla komorników

25.08.2017, 19:00
podatki dokumenty urzędnik

Każdy komornik będzie musiał legitymować się wyższym wykształceniem prawniczym.źródło: ShutterStock

Sejm pracuje nad nową ustawą o komornikach sądowych. Ma ona zwiększyć zaufanie do tego zawodu i zmniejszyć liczbę popełnianych przez nich nieprawidłowości.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło: Źródło zewnętrzne
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (19)

 • Marek(2018-03-15 16:50) Zgłoś naruszenie 10

  Przepisy trzba zmienić, a Pan jak widzę reprezentuje komorników - Czyli kastę, która na problemie dwu stron; wierzyciala bo stracił i dłuznika bo pożyczył i nie ma z czego oddać - nieźle sobie zarabia. Choć jestem wierzycielem to jednak daleki jestem od tego aby twierdzić, że każdy dłużnik to złodziej. Niestety jest tak że na mojej stracie jako wierzyciela dodatkowop zarabia komornik. Tak po prawdzie jesli dług nie zostanie wyebzekwowany to znowu traci wierzyciel. Komornik zajmuje jakis stary telewizor czy jakieś inne klamoty niewiele warte na dodatek obarczone własnościa osób trzecich. On zajmuje ja tracę na pozwach przeciwegzekucyjnych. Bo Panu komornikowi nie chce się wyważyć czy dany przedmiot faktycznie jest dłużnika czy nie. ma to ocenić wierzyciel który nie był na miejscu nie zna sytuacji. Koszty egzekucji i zajęcia jakiegoś grata ponosze ja klamot sie nie sprzedaje nawet za śmieszne pieniądze a ja nadal mam w plecy. Kto tylko nie ma w plecy? KOMORNIK ? Najpierw zabezpiecza mi przedmioty w wynajetym przez dłuznika mieszkaniu - gdzie w umowie jest jakie ruchomości są własnością właściciela wynajętego mieszkania a potem zajmuje telewizor u rodziców dłużnika bo ten tam sie przeniósł - tak jakby przypuszczał, że rodzice delikwenta przez całe zycie nie kupili sobie TV i dopiero bezrobotny synek im kupił . Głupota jakich mało.

  Odpowiedz
 • Obiektywny(2017-09-20 08:00) Zgłoś naruszenie 33

  wypowiadają się tu sami fachowcy od egzekucji, którą to wiedzę zapewne zaczerpnęli z bycia dłużnikiem, których niejednokrotnie należałoby nazwać złodziejami. radość panuje w środowisku dłużniczym, jak tym którzy egzekwują sprawiedliwość, politycy za tani głos wyborczy, utrudniają życie. ale kij ma dwa końce, dłużniku piszący te niskich lotów komentarze, zamiast komornika odwiedzą cię wkrótce panowie w czarnych skórach i przyciemnianych okularach, a z nimi nie skończy się nalepce na telewizorze czy pustej deklaracji wpłat na odczep się, oj koniec będzie bardziej smutny.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • zdegustowana (2017-08-31 16:52) Zgłoś naruszenie 103

  Ludzie w kancelariach komorniczych zarabiali 2 - 2,5 brutto a ja mam się martwić tym, że komornik zamiast 15 tys. zarobi ok 8 tys. co i tak jest zawrotną kwotą jak na polskie warunki. A poszli von.

  Odpowiedz
 • Obywatel(2017-08-31 14:40) Zgłoś naruszenie 63

  Upaństwowić i tyle, będzie kasa dla budżeru.

  Odpowiedz
 • Al Capone (2017-08-28 10:36) Zgłoś naruszenie 135

  Najpierw bezpodstawnie wyłudzali VAT od dłużników, a teraz płaczą, że nikt z nimi nie chce rozmawiać. W normalnym państwie już dawno stanęli by za to przed sądem.

  Odpowiedz
 • Alleluja!(2017-08-26 17:18) Zgłoś naruszenie 109

  Taak, taak, po tej ustawie będzie raj! Wszystkie problemy egzekucji się rozwiążą, a komornikami zostaną same anioły, czyli dotychczasowi biedni pracownicy kancelarii. I opłacani etosami będą bogaczami umiłowanymi przez dłużników, wierzycieli, sądy i skromny lud boży

  Odpowiedz
 • KOT(2017-08-26 14:17) Zgłoś naruszenie 1013

  Sami znawcy to się wypowiadają

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • agent(2017-08-26 11:31) Zgłoś naruszenie 337

  Komornicy boją się ustaw niczym diabeł święconej wody. Nie ma się czemu dziwić, bo tłustym kotom skończy się w końcu leżakowanie. Pracownik też człowiek i chciałby żeby jego praca w kancelarii nie polegała na tym, że dostaję minimalkę a jak coś się nie podoba to żegnam. Tak naprawdę starzy komornicy dorobili się naprawdę pokaźnych majątków dzięki właśnie takim osobom, o czym przez lata zapominali. Wydaję mi się, że praca funkcjonariusza publicznego nie polega na tym, że komornik przychodzi sobie do kancelarii kiedy chce. Te wszystkie afery nie wzięły się z tego, że prawo jest złe tylko, że ze strony komorników nie było nadzoru. Bo wszystkie sprawy prowadził jego zastępca asesor, który też miał prawo się mylić, a komornik w tym czasie przebywał sobie na 4 miesięcznym urlopie i o wielu sprawach nie wiedział albo zorientował się kiedy było już po wszystkim.Rozsądny pracodawca jak czegoś wymaga od pracowników najpierw powinien zacząć od siebie. Komorników, zwłaszcza tych starszych stażem, zgubiła ludzka chciwość, pogoń za zyskiem.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • tamaraty(2017-08-26 10:12) Zgłoś naruszenie 104

  "Komornik powinien być państwowym urzędnikiem sądowym." Nie tylko komornik, notariusz też, to powinien być urząd, a nie przymusić klientów do korzystania z usług drogiego przedsiębiorcy, (bo musisz mieć akt), który dodatkowo ogranicza pojawienie się innych czyli jego konkurencji - czysty interwencjonizm - socjalizm. A tak dochody ma państwo.

  Odpowiedz
 • sja(2017-08-26 09:02) Zgłoś naruszenie 136

  Komornik powinien być państwowym urzędnikiem sądowym. Jeżeli jest to działalność dochodowa (a jest), to oznacza dwie rzeczy: 1.) wartość usługi komorniczej obciąża nadmiernie strony, albo 2. dochód mógłoby inkasować państwo. Ponadto egzekucja nie powinna opierać się na zysku ekonomicznym, tylko na sprawiedliwości. Ale co jak tu piszę o sprawiedliwości. W polskim wymiarze "sprawiedliwości" to jest wołanie na puszczy.

  Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
 • Autor(2017-08-26 08:14) Zgłoś naruszenie 119

  Komornicy są powiązania z sędziami, a prowadząc działalność gospodarczą, stoją zawsze po stronie bogatszych. No i przeróżnych fałszywych biegłych, którzy będą ustalać rzeczy zbędne. Ba będą żądać także od wierzycieli powoływanie biegłych, nawet wtedy, gdy rzecz jest wyłączona z obrotu powszechnego. Gdy w kraju rządzą handlarze życiem wiecznym i odpuszczaniem grzechów, nawet najcięższych - prawo świeckie nie może być inne.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • ?????(2017-08-26 07:38) Zgłoś naruszenie 158

  Czy zwrócili Oni z Urzędu dluznikom których kasowali pobrany przez Nich nielegalnie VAT --czy może znów trzeba w tym temacie w Sejmie piznąć w Laske Marszalkowska?

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane