statystyki

Były wiceprezes TK Stanisław Biernat złożył oświadczenie majątkowe

autor: Piotr Szymaniak24.08.2017, 07:08; Aktualizacja: 24.08.2017, 08:04
Prof. Stanislaw Biernat - Wiceprezes Trybunalu Konstytucyjnego

Prof. Stanislaw Biernat - Wiceprezes Trybunalu Konstytucyjnegoźródło: Agencja Gazeta
autor zdjęcia: Fot. Slawomir Kaminski Agencja Gazeta

Prezes Trybunału Konstytucyjnego Julia Przyłębska oświadczyła wczoraj, że do TK wpłynęło oświadczenie majątkowe byłego wiceprezesa tej instytucji Stanisława Biernata.

Zgodnie z ustawą o statusie sędziów TK (Dz.U. z 2016 r. poz. 2073) każdy z nich jest obowiązany do złożenia oświadczenia o stanie swojego majątku. Zgodnie z art. 14 ust. 3 takie oświadczenia składa się przed objęciem stanowiska, rokrocznie w terminie do 31 marca, a także w dniu opuszczenia stanowiska. Muszą się w nim znaleźć informacje o posiadanych oszczędnościach, nieruchomościach, akcjach i udziałach w spółkach etc.

Były wiceprezes złożył w terminie oświadczenie roczne, jednak nie złożył drugiego, w ostatnim dniu urzędowania, a więc 26 czerwca. Nawet jeśli od złożenia sprawozdania rocznego do zakończenia kadencji sędziego minęło niewiele czasu, to i tak trzeba dokument złożyć ponownie. Przepisy stanowią bowiem wyraźnie, że wykaz majątku składa się według stanu na dzień jego złożenia.


Pozostało jeszcze 44% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane