„Prezent” na stulecie Sądu Najwyższego

autor: Patryk Słowik14.07.2017, 08:55; Aktualizacja: 20.07.2017, 11:11
Sąd Najwyższy obchodzi w tym roku stulecie

Sąd Najwyższy obchodzi w tym roku stulecieźródło: Newspix
autor zdjęcia: KONRAD KOCZYWASFOTONEWS

Uchwalenie nowej ustawy w tym kształcie oznacza nieodwracalne pożegnanie z art. 10 konstytucji, mówiącym o trójpodziale władzy.

wróć do artykułu

KioskWersja cyfrowaKioskWersja cyfrowaKioskWersja cyfrowa
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:MAGAZYN Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (37)

  • elander(2017-07-27 15:33) Zgłoś naruszenie 00

    red Słowik znowu manipuluje.Nie doczytał art 180 ust 5 ?

    Odpowiedz
  • Grzegorz P.(2017-07-16 19:30) Zgłoś naruszenie 00

    Konieczna jest zmiana prawa o ustawowej wspólności małżeńskiej w obliczu oczywistego łamania prawa przez takie przepisy i ustawę, przecież nie można nakazywać z urzędu i powodować w ten sposób sytuacji małżonków i małżonek powszechnie skutkujących wykorzystaniem jednego z obywateli w każdym związku przez drugiego, co jest sprzeczne z najważniejszym, jak również konstytucyjnym prawem równości obywatelskiej. Dorośli obywatele winni mieć co zupełnie oczywiste zagwarantowane prawem w każdej sytuacji życiowej w całości i na wyłączność prawo do swoich własnych zarobków. Obecne w/w ustawa działa w ogóle przestępczo i o zgrozo wymusza bezprawne wykorzystywanie jednego z małżonków, jego dorobku z własnej pracy przez drugą osobę dorosłą w związku małżeńskim, co jest zupełnie przestępcze i w sprzeczności z prawem równości i wolności praw obywatelskich gwarantowanych konstytucyjnie. Konieczna jest zmiana ustawy o wspólności małżeńskiej ustawowej na ustawowo i prawnie regulowaną rozdzielność majątkową, zgodną również z prawem konstytucyjnym gwarantującym podobno równość praw obywatelskich (!)

    Odpowiedz
  • No(2017-07-15 19:57) Zgłoś naruszenie 00

    Pisowscy naziole neobolszewia sterowana zKremla się zawiedzie. No padaran sprzedaliście kraj za 500 srebrników, waszych srebrników

    Odpowiedz
  • Ktośtam(2017-07-15 15:49) Zgłoś naruszenie 00

    Ta ustawa za błędy zarzucane sędziom w uzasadnieniu projektu karze szeregowych pracowników niebędących sędziami. Sędziowie odchodzą w stan spoczynku, pracownicy po 3 miesiącach idą na bruk. To jest sprawiedliwe? Nikt nie zaproponował pracownikom kontynuacji zatrudnienia w sądzie powszechnym lub administracyjnym (sędziowie mogą tam przejść). Nikt nie dał im odprawy. Są najgorzej traktowani. To właśnie ich ukarano.

    Odpowiedz
  • Gość(2017-07-15 09:11) Zgłoś naruszenie 103

    Sędziowie przed 65 rokiem życia zostaną przeniesieni w stan spoczynku i otrzymają 100 % wynagrodzenia. Sędziowie otrzymają także odprawę przedemerytalną - 6 pensji. Umowy pracowników SN: sekretarzy sądowych, starszych sekretarzy sądowych, woźnych, asystentów rozwiążą się po 3 miesiącach a pracownicy pójdą na bruk. Czy to jest sprawiedliwe? Nie ma w ustawie dla tych pracowników prawa do odprawy przedemerytalnej, prawa do świadczenia przedemerytalnego, nie ma nic.

    Odpowiedz
  • gosc(2017-07-14 22:45) Zgłoś naruszenie 818

    to już będzie PAŃSTWO FASZYSTOWSKIE

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Toja(2017-07-14 20:38) Zgłoś naruszenie 109

    Dlaczego sądownictwo jest zaliczane do "władzy"??? Jaką ono ma władzę? Ono jest od rozstrzygania sporów, a wiec usługodawcą, a nie władzą. Ono jest na USŁUGACH społeczeństwa według systemu ( ustaw=kodeksów) jakie WŁADZA ustawodawcza mu ustali i nakaże. Więc może najpierw należałoby sprecyzować definicję, z czego bezpośrednio wyniknie dużo niższy status tej "kasty". Poza tym - pracodawcą "władzy sądowniczej" jest minister sprawiedliwości i jako taki ma prawo zatrudniać, zwalniać przesyłać, zmieniać miejsca i stanowiska, tak jak każdy prezes lub dyrektor. I to właśnie czyni obecna reforma! Nikt, nigdy,w obecnej reformie nie ma zamiaru wpływać na NIEZAWISŁOŚĆ sędziowską, a to ona jest najważniejsza.I kto by nie wybrał sędziego i gdziekolwiek on będzie siedział, to gdy się będę dzieliła z rodziną majątkiem, czy jak coś ukradnę - tenże sędzia MUSI rozstrzygnąć zgodnie z kodeksem.I to pozostaje niezmienne. Ale gdy sędzia postępuje nieetycznie - powinien, a wręcz MUSI zostać rozliczony przez pracodawcę, tak jak każdy obywatel. Koniec,kropka! I to właśnie chce wprowadzić rząd PiS, za co mu wielka chwała.Bezkarność tej specjalnej kasty musi zostać ukrócona!

    Odpowiedz
  • Bert(2017-07-14 20:25) Zgłoś naruszenie 189

    Usunięcie komunistycznych złogów z SN to najlepszy prezent na 100-lecie

    Odpowiedz
  • Zib(2017-07-14 17:41) Zgłoś naruszenie 2813

    Na stulecie czyszczenie stajni Augiasza. NARESZCIE!

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Stach(2017-07-14 17:38) Zgłoś naruszenie 92

    Przeniesienie w stan spoczynku to nie "złożenie sędziego z urzędu, zawieszenie w urzędowaniu, przeniesienie do innej siedziby lub na inne stanowisko wbrew jego woli". Inaczej obecna ustawa też nie byłaby zgodna z Konstytucją.

    Odpowiedz
  • bezmiar niesprawiedliwości(2017-07-14 17:09) Zgłoś naruszenie 2110

    Nadzwyczajna kasta nadludzi w togach długo sobie na to sumiennie pracowała. Bezkarni, aroganccy, oderwani od rzeczywistości i sądzący się we własnym kolesiowskim gronie. Jakże są teraz zdziwieni, że poza nimi samymi, nędzną opozycją i garstką lemingów z KODu nikogo nie obchodzi to, że PISiobolszewia rozmontowuje tak zwany wymiar sprawiedliwości, a raczej bezmiar niesprawiedliwości. Ludzi bardziej oburza podwyżka 25gr/litrze paliwa niźli los kasty w togach. Wbrew zapowiedziom prof. Strzembosza system się sam nie oczyścił. Z obecnej perspektywy wygląda to jedynie jak naiwny bełkot. Dlatego klikę prawniczą teraz z użyciem siekiery i łomu demoluje PIS z nadania wkur**irytyowanego ludu. Wystarczyło być po prostu uczciwym i sprawiedliwym. Widać za dużo dla naszej prawniczej "elity".

    Odpowiedz
  • igor(2017-07-14 16:10) Zgłoś naruszenie 1711

    Państwo sędziowie powinni jednak być bardziej powściągliwi w języku, jakiego użżyają, bo to nic innego jak zwykła polityka, a przez to dla mnie są zupełnie niewiarygodni

    Odpowiedz
  • Wszystko(2017-07-14 15:36) Zgłoś naruszenie 172

    Najnowszy sondaż: PiS umacnia się w pozycji lidera, PO słabnie

    Odpowiedz
  • Inspektor Pracy z Innej rzeczywistosci prawnej(2017-07-14 14:55) Zgłoś naruszenie 213

    W czym problem ...? przytocze tu wbrew pozorom ścisle związane z tematem Uzasadnienie TK do Emerytur POmostowych. Prawdziwe prawne Perpetum Mobile -zawsze aktualne na taką okazje -gratuluje sędziemu TK..Wszak to się i Jego i SN także dotyczy.....".”Dlatego osoby, które podejmowały pracę w szczególnych warunkach lub w szczególnym charakterze przed 1 stycznia 1999 r. i po tej dacie funkcjonowały „w innym otoczeniu prawnym".......a czy funkcjonowali w lepszych warunkach pracy?..... No cóż TK zapomniał „inne otoczenie prawne „ że to Ich i SN się również dotyczy—Oni także byli tworzeni w innej rzeczywistości ,studia i prace rozpoczynali „w innej” a poza tym świetny tekst ,zawsze aktualny .Za dziesięć ,piętnaście lat będzie można kolejnym obecnie pracującym frajerom robotnikom a nawet sędziom powiedzieć „wówczas pracowaliście w innej rzeczywistości prawnej ” więc obecnie tracicie prawo—nie ma dla Was.nawet emerytur !!!-”.

    Odpowiedz
  • Bolesław (2017-07-14 14:11) Zgłoś naruszenie 1616

    Naprzód Kaczyści! Ani kroku w tył! Na pohybel czerwonej sitwie!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • nie 22(2017-07-14 13:20) Zgłoś naruszenie 48

    Dziś rocznica zdobycia Bastylii, święto Rep.Francuskiej,a w kraju pis wprowadza "rewolucyjne" zmiany i czy Naród oceni czy w dobrą stronę?

    Odpowiedz
  • Borsuk(2017-07-14 12:48) Zgłoś naruszenie 2425

    Wkonco pozostałość po komunię pójdzie na zsluzona emeryturze A reszta na szczaw i mirabelki

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • piniusz(2017-07-14 12:24) Zgłoś naruszenie 2120

    Kazimierz Ujazdowski, profesor, minister-Skład Sądu Najwyższego zależny od władzy wykonawczej to rzecz totalnie sprzeczna z zachodnią tradycją prawną!! no to lecimy W Austrii sędziowie są mianowani (ernannt) przez prezydenta federalnego na wniosek rządu federalnego W Czechach kandydatów na sędziów zgłaszają prezesi sądów okręgowych, a następnie ministerstwo decyduje, które kandydatury przedstawi prezydentowi do mianowania. W Danii sędziowie powoływani są przez monarchę na wniosek ministra sprawiedliwości, W Holandii sędziowie powoływani są na mocy rozporządzenia królewskiego na wniosek ministra sprawiedliwości W Niemczech, zgodnie z ustawą zasadniczą, sędziów federalnych mianuje (ernennt) i odwołuje prezydent federalny..Sędziowie najwyższych trybunałów są powoływani przez właściwego ministra federalnego wspólnie z komisją ds. powoływania sędziów i są mianowani przez prezydenta federalnego

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • uszi(2017-07-14 11:58) Zgłoś naruszenie 3033

    NARESZCIE!!!!!!!!

    Odpowiedz
  • sceptyk(2017-07-14 11:33) Zgłoś naruszenie 3439

    nareszcie

    Odpowiedz