Gersdorf: Sąd Najwyższy staje się sądem przy ministrze sprawiedliwości

13.07.2017, 15:41; Aktualizacja: 13.07.2017, 15:48
Pierwsza prezes Sądu Najwyższego Małgorzata Gersdorf podczas konferencji prasowej

Pierwsza prezes Sądu Najwyższego Małgorzata Gersdorf podczas konferencji prasowejźródło: PAP
autor zdjęcia: Radek Pietruszka

SN staje się sądem przy ministrze sprawiedliwości; najbardziej niepokoi bardzo duża władza ministra nad sędziami; to jest groźne - powiedziała w czwartek I prezes SN Małgorzata Gersdorf, oceniając projekt zmian w ustawie o SN autorstwa PiS.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (29)

  • #(2017-07-13 16:30) Zgłoś naruszenie 4813

    Sędziowie Sądu Najwyższego nie muszą wcale pracować w „sądzie Ziobry”. Art. 87 projektu ustawy o SN daje im szansę na „spoczynek” — ze sztabkami złota i niebieskim paszportem w kieszeni, jeśli mają…

    Odpowiedz
  • Zib(2017-07-13 17:39) Zgłoś naruszenie 359

    Wszyscy, którzy osiagneli wiek emerytalny posrod sędziów wg ustawy ida na spoczynek. To ich tak wkurza, bo to same peerelowskie dziadygi pilnujace okroglostolowych synekur. Gersdorf.. papapapa!

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Arek(2017-07-13 16:28) Zgłoś naruszenie 3415

    Kasta nadludzi niedługo za 10 tyś nie wyżyje nawet w Bieszczadach.

    Odpowiedz
  • igor(2017-07-13 16:33) Zgłoś naruszenie 3215

    Ale przecież w ramach protestu można złożyć urząd prawda? Jeżeli to ma być "sąd ziobry" to sędziowie nawet w stanie spoczynku nie powinni być sędziami tego sądu - jeżeli tak właśnie uważają - i powinni po prostu złożyć urząd!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Czytelnik(2017-07-13 17:56) Zgłoś naruszenie 319

    Bardzo dobrze należy pogonić tych sędziów z lat 70 i 80 i wysłać ich na emerytury kapitałowe - takie jak otrzymuje lud pracujący. To oni poprzez swoje kolesiostwo nie oczyścili swojego środowiska i podobnych sędziów. Pan Erdogan w Turcji zrobił porządek z tego typu sitwą w ciągu jednego dnia.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • windykator(2017-07-13 18:34) Zgłoś naruszenie 287

    szanowna pani G .groźne to było to...że wypuszczaliście na wolność przestępców a zamykaliście za batoniki....

    Odpowiedz
  • I pies zeżarł własny ogon--Inspektor Pracy(2017-07-13 19:31) Zgłoś naruszenie 262

    Uzasadnienie TK do Konstytucyjności wstecznie działajacej Ustawy o Emeryturach POmostowych ........ "„.”Dlatego osoby, które podejmowały pracę w szczególnych warunkach lub w szczególnym charakterze przed 1 stycznia 1999 r. i po tej dacie funkcjonowały „w innym otoczeniu prawnym".......a czy funkcjonowali w lepszych warunkach pracy?..... No cóż TK zapomniał „inne otoczenie prawne „ że to Ich się również dotyczy podobnie jak sędziowie SN —Oni także byli tworzeni w innej rzeczywistości ,studia i prace rozpoczynali „w innej” a poza tym świetny tekst ,zawsze aktualny .Za dziesięć ,piętnaście lat będzie można kolejnym obecnie pracującym frajerom powiedzieć „pracowaliście w innej rzeczywistości” więc emerytury macie na śmietniku—nie ma dla Was. !!!-”wyartykułowali więc prawne perpetum mobile-zawsze sie samo będzie napędzać i zawsze bezie aktualne--..gratulacje dla sedziego TK

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Łodzianin(2017-07-13 18:19) Zgłoś naruszenie 246

    a w tej chwili czyje to są sądy, bo na pewno nie obywateli i nie dla obywateli tylko dla takich jak szanowna pani

    Odpowiedz
  • 70+(2017-07-13 20:54) Zgłoś naruszenie 238

    Gersdorf tak się OBŁOWIŁA, że nie tylko na trumnę jej wystarczy. Takim p. nie życzę nic dobrego. Niech spojrzy w lustro!

    Odpowiedz
  • ewa(2017-07-13 21:13) Zgłoś naruszenie 226

    No przeciez PiS wprowadza standardy od zachodnich sąsiadów więc o co chodzi? Przecież to jest wzór dla lewakow, tvn i wybiorczej więc o co chodzi? A no jak nie wiadomo o co chodzi to wiadomo że chodzi o kasę i układy. W Niemczech minister sprawiedliwości ma o wiele szerszą władze nad całym wymiarem sprawiedliwosci. A Pani gersdorf która uważa się za Boga niech zacznie wyrywać kartki z kalendarza bo czas wracać na prowincję. Najskuteczniejszy sposób walki z mafią - odcięcie od pieniędzy

    Odpowiedz
  • Artur(2017-07-13 19:38) Zgłoś naruszenie 218

    Szanowna pani profesor G. Uwazam pania za osobe inteligentna, madra, ale o uczciwosci pani osadow i opinii moglibysmy dlugo, dlugo dyskutowac! Wszystko to jest jednak drugoplanowe - wobec realnej oceny sadownictwa w Polsce. Nie sadze, zeby pani az tak byla oderwana od zycia, zeby pani nie znala opini przecietnego Kowalskiego na temat sadownictwa w Polsce ! Ja wiem , ze jest to bardzo niewygodne dla pani, gdyz jest pani jednym z czolowych przedstawicieli "specjalnej kasty", ale zapewniam pania, ze jezeli powiem o tej specjalnej kascie, ze jest klasycznym przykladem przekretu i degregolady - to nie bedzie to stwierdzenie, zeby komukolwiek "dolozyc" - tylko - stwierdzenie faktu ! Pozdrawiam zyczac szanownej pani troche wiecej realizmu, samokrytyki, a nieco mniej zamozadowolenia!

    Odpowiedz
  • as(2017-07-14 05:55) Zgłoś naruszenie 205

    na emeryture 1500zl i nie kwiczec albo zabrac calkiem dosc nagrabili brzydula

    Odpowiedz
  • Sędzia(2017-07-13 17:00) Zgłoś naruszenie 2015

    Sędziowie to banda zbójców i oszustów posadzona przez Moskwę, SLD, do więzienia z tymi pasożytami

    Odpowiedz
  • Bert(2017-07-13 21:42) Zgłoś naruszenie 155

    Nikt, kto decydował się na zawód prawniczy przed 1989r. nie powinien być dopuszczony do stanowisk prokuratorskich i sędziowskich.

    Odpowiedz
  • RP(2017-07-14 20:31) Zgłoś naruszenie 132

    Ta pani jak widać nie wierzy w niezawisłość sędziów., uczciwy sędzia będzie uczciwy pod kazdymi rządami.

    Odpowiedz
  • ghs(2017-07-13 20:18) Zgłoś naruszenie 1119

    Teraz będą mogli zamykać w kiciu każdego, kto się nie spodoba władzy i jednocześnie uniewinniać swoich, nawet jeśli się dopuszczą ciężkich przestępstw. Może nawet wkrótce będą budowane pierwsze obozy koncentracyjne, żeby było gdzie wywozić ludzi gorszego sortu, a zwolennicy PiS-u będą dalej krzyczeć: "Brawo PiS!" dopóki sami, z jakiegoś powodu tam nie trafią...

    Odpowiedz
  • J.(2017-07-13 19:34) Zgłoś naruszenie 1017

    Ciekawe, czy ci, którzy wciąż bezmyślnie wrzeszczą: "Brawo PiS!" maja w ogóle świadomość tego, że Min. Z. Ziobro nie był w swojej karierze nawet asesorem, a ma olbrzymią władzę nad wszystkimi prokuratorami, a wkrótce będzie miał także nad sędziami.

    Odpowiedz
  • StAAbrA(2017-07-13 23:10) Zgłoś naruszenie 100

    Pies niesocjalizowany , powinien być prowadzony na smyczy - może być elektroniczna , mnie jest ganz egal .

    Odpowiedz
  • Pogorzala(2017-07-13 17:49) Zgłoś naruszenie 1025

    Oczywistym jest, że takie projekty robi się w wakacje. Członkowie Komisji Europejskiej i innych instytucji są na urlopie i nie mają jak zareagować. Podobnie robił Putin, jak atakował inne kraje. Pozycja obywatela w starciu z aparatem represji państwa będzie żadna. Naprzeciwko prokurator podlegający politykowi, a orzeczenie wyda sędzia podległy temu samemu politykowi. Już to przerabialiśmy w ustroju słusznie minionym.

    Odpowiedz
  • M(2017-07-13 19:38) Zgłoś naruszenie 90

    Stwierdziła M. Gersdorf, I Prezes SN.

    Odpowiedz