Prawo do legalizacji związków osób tej samej płci to kwestia ochrony ludzkiej godności

autor: Natalia Ryńska02.04.2017, 17:30
Adwokat Mikołaj Pietrzak nie ma wątpliwości – „do trybunału idziemy po ochronę godności ludzkiej”

Adwokat Mikołaj Pietrzak nie ma wątpliwości – „do trybunału idziemy po ochronę godności ludzkiej”źródło: ShutterStock

Poczucie niesprawiedliwości, niezrozumienia, dyskryminacji i zapomnienia towarzyszy osobom homoseksualnym każdego dnia. O ile wzrasta poziom tolerancji społeczeństwa, w zderzeniu z przepisami prawa nadal geje i lesbijki są na przegranej pozycji.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (20)

  • weterynaz(2017-04-03 16:11) Zgłoś naruszenie 14

    W Polskiej Konstytucji jest napisane jak wol ze malzenstwo to kobieta i mezczyzna a slub dwoch osob tej samej plci to wynaturzenie i sodomia z ktura trzeba walczyc przy POmocy elektrowstrzasow,zastrzykow i pasow

    Odpowiedz
  • xyz(2017-04-03 15:53) Zgłoś naruszenie 22

    Ale żenada, jakie dziecko jakie twoje? Mówisz o księżach i zakonicach w irlandii i argentynie? a może o polskich krytych przez watykan? Bardzo lubią dzieci ...

    Odpowiedz
  • abcd(2017-04-03 10:21) Zgłoś naruszenie 47

    Miej odwagę powiedzieć NIE. Protestuj przeciwko homopropagandzie. Pederaści i lesbijki dzieci nie mają, zatem muszą sięgnąć po TWOJE dziecko. Czy zrówność TOBIE też odebrała rozum? Jeśli kochasz swoje dzieci powiedz NIE homopropagandzie.

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • czytelnik(2017-04-03 09:34) Zgłoś naruszenie 33

    jakiej godności, ta tolerancja i gender wychodzi już bokiem na zachodzie, teraz genderyści zatruwają nasze społeczeństwo już w przedszkolach

    Odpowiedz
  • homo sapiens(2017-04-03 09:24) Zgłoś naruszenie 32

    A może ochroną godności człowieka, jako gatunku homo sapiens, jest ochrona związku kobiety i mężczyzny, z którego to związku, w sposób naturalny rodzi się potomstwo...?

    Odpowiedz
  • Polak(2017-04-03 07:28) Zgłoś naruszenie 94

    Potem adopcja dzieci i dyskryminacja związków heteroseksualnych. Za kilkanaście lat w postępowej Belgii, gdzie kościoły zamienia się na meczety, takie postępowe pary będą zrzucane z 10 piętra, bo według szariatu na to zasługują pary jednopłciowe. I wtedy zatęsknicie za polską nietolerancją.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • DZIEDZICTWO LUDZKOŚCI(2017-04-02 23:52) Zgłoś naruszenie 113

    ..” Kongregacja przypomina o szacunku dla osób homoseksualnych, co jednak nie może prowadzić do aprobowania zachowania homoseksualnego albo do zalegalizowania związków homoseksualnych. Dobro wspólne wymaga, aby prawa uznawały, popierały i chroniły jedynie heteroseksualne związki małżeńskie jako podstawę rodziny. Prawne uznanie związków homoseksualnych oznaczałoby nie tylko aprobatę zachowania wewnętrznie nieuporządkowanego, ale też zagubienie podstawowych wartości, należących do wspólnego dziedzictwa ludzkości.

    Odpowiedz
  • Pan Murzyński - Filipiński(2017-04-02 23:51) Zgłoś naruszenie 132

    Co za bełkot! W tytule jest związek, potem dowiadujemy się, że chodzi o związek małżeński, i jeszcze wplątana w to godność. Autorce proponuję zawarcie umowy cywilnoprawnej na podstawie której można posiadać wspólnotę majątkową, możliwość dziedziczenia i wszystko czego sobie zażyczy z bliską osobą. W ten prosty sposób swoiście pojmowana godność zostanie uratowana, bez zawierania związku małżeńskiego.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • igor(2017-04-02 23:47) Zgłoś naruszenie 143

    Jaka dyskryminacja? A dwa lewe buty to para??? Może i para, ale się chodzić nie da. Tak samo jest z tymi "związkami", nie widzę żadnego powodu, aby państwo mogło to w jakikolwiek sposób sankcjonować i uznawać za "normalność".

    Odpowiedz
  • Prawnik(2017-04-02 21:16) Zgłoś naruszenie 208

    Od kiedy promocja sodomii jest obroną ludzkiej godności?!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Andrzej(2017-04-02 20:56) Zgłoś naruszenie 289

    Klasyczne urabianie społeczeństwa do zmian za pomocą tkz.metody krojenia salami. Rozspisane na lata: najpierw pokazuje się domniemane prześladowania, później mówi jaki to wielki procent społeczeństwa, dorabia interpretację genetycznego pochodzenia schorzenia, itp. Teraz pora na związki , jutro na adopcje. Bać należy się pojutrza - czyli tego jak w tym wszystkim odnajdą się dzieci nasze....

    Odpowiedz
  • Xxx(2017-04-02 19:59) Zgłoś naruszenie 1915

    Pedaly moga wyjechac tam gdzie to legalne

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Mikey(2017-04-02 18:41) Zgłoś naruszenie 165

    To tylko prywatna opinia dodajmy. Nie wypowiedział jej w dodatku żaden autorytet.

    Odpowiedz