Skuteczność egzekwowania alimentów będzie wyższa. Sejm uchwalił nowelizację

23.03.2017, 20:30; Aktualizacja: 23.03.2017, 21:10
obrączki, rozwód, sąd rodzinny, alimenty

Za zmianami głosowało 430 posłów, przeciw był jeden, zaś pięć osób wstrzymało się od głosu. Nowelizacja trafi teraz do Senatu.źródło: ShutterStock

Sejm uchwalił w czwartek nowelizację Kodeksu karnego mającą pomóc w efektywniejszym egzekwowaniu świadczeń alimentacyjnych i zapobiegać uchylaniu się od ich płacenia. Jak dowodzi resort sprawiedliwości, który zainicjował zmianę, zwiększy ona skuteczność prawa.
wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (22)

  • D.A(2017-03-24 11:33) Zgłoś naruszenie 91

    no to szykujcie się na utrzymywanie teraz 270 tysi dłużników bo lwia czesc z nich to bidoty sklepane przez zycie do zera brawo zamiast pomocy karanie za bycie biednym ojcem

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • zlot(2017-03-24 08:01) Zgłoś naruszenie 94

    Czyli, jeżeli ktoś nie będzie płacił alimentów, to pozbawi się go wolności? Ok, czyli w więzieniu będzie mógł podjąć pracę, aby spłacić zaległe alimenty? Czyli podatnicy będą na niego płacić ponad 2 000 zł miesięcznie? Czy on zarobi 3 000 zł, przez co będzie mógł opłacić swój pobyt w więzieniu i zapłacić alimenty bieżące i zaległe? Miszczoska nowelizacja! Gdyby moi dłużnicy za to, że są mi winni pieniądze, zostali pozbawieni wolności, to na pewno odzyskałbym dług i to dużo szybciej!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Bardzo dobra ustawa(2017-03-24 10:06) Zgłoś naruszenie 83

    Czy też ten znany alimenciarz pójdzie do więzienia?

    Odpowiedz
  • shock(2017-03-23 21:42) Zgłoś naruszenie 816

    A kiedy podobne przepisy dla zalegających z rachunkami??!! A baby nadal będą naciągać facetów i państwo na dzieciaka. To baby powinno się karać.

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • okradanie dzieci to wstyd(2017-03-24 11:21) Zgłoś naruszenie 72

    A co z tymi pseudotatusiami , ktorzy porzucili swoje dzieci i mimo wyrokow sadowych wszystkich mozliwych instancji , pouciekali za granice , nie placa ani grosza na swoje dzieci ,?

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • zet(2017-03-24 12:05) Zgłoś naruszenie 62

    bubel prawny jakich wiele, patologia sytemu górą, sądowi psychopaci już zacierają ręce

    Odpowiedz
  • praktar(2017-03-27 10:51) Zgłoś naruszenie 40

    Pora zająć się dorosłymi dziećmi, które do 25 lat niby się uczą w darmowych szkołach, nie pracują a rodziców ciągają o alimenty. System jest tak skonstruowany, że do śmierci trzeba utrzymywać dorosłe dzieci, jak będą sprytne. Dlaczego wielu młodych się nie hajta? Nie dlatego bo są wyzwoleni, wolni, postępowi ale dlatego, że jak dziecko się urodzi to można nadal ciągnąć alimenty od rodziców i od drugiego rodzica własnego dziecka. Alimentami Polska stoi.

    Odpowiedz
  • obserwator(2017-03-25 08:12) Zgłoś naruszenie 31

    Niech się zajmą takimi dziećmi które mają po 22 lata,nie chcą się uczyć i pracować bo po co jak ojciec zapłaci takiemu darmozjadowi.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • tdk(2017-03-25 07:21) Zgłoś naruszenie 22

    Porównanie ściągalności w Dani do polskich zarobków, konstytucji i innych praw obywatelskich to typowo białoruski system myślenia wręcz jaskiniowy gdzie była tylko maczuga w łapie zamiast kodeksu i chyba PiS już obrywa tą maczugą!

    Odpowiedz
  • fircyk(2017-03-29 15:32) Zgłoś naruszenie 20

    Brawo-kolejne narzedzie dla tej "kasty" psychopatow zasiadajacych w sadach i prokuraturach, by mogli wynosic sie ponad normalnych ludzi. Ja, pytam sie kiedy surowe kary za alienacje??? Zreszta po co ja to pisze....szkoda zdrowia...

    Odpowiedz