statystyki

Związkowcy chcą więcej pieniędzy na prokuraturę

autor: Emilia Świętochowska13.03.2017, 07:19; Aktualizacja: 13.03.2017, 07:54
złotówki, pieniądze

Jak czytamy w piśmie Związku Zawodowego Prokuratorów i Pracowników Prokuratury RP, chodzi przede wszystkim o podwyższenie nakładów na inwestycje budowlane, unowocześnienie systemów informatycznych, zakup dodatkowych samochodów służbowych, wzmocnienie bezpieczeństwa jednostek czy polepszenie konkurencyjności wynagrodzeń urzędników zatrudnionych w jednostkach prokuraturyźródło: ShutterStock

Podczas gdy w ostatnich latach sądom budowano nowoczesne siedziby i wyposażano je w zaawansowane systemy informatyczne, prokuratura popadała w coraz większą zapaść infrastrukturalną – zwracają uwagę prokuratorscy związkowcy.

Dlatego wystąpili właśnie do prokuratora krajowego Bogdana Święczkowskiego z pomysłem stworzenia specjalnej ustawy modernizacyjnej, która zapewniłaby śledczym warunki do skuteczniejszego zwalczania przestępczości, a zwłaszcza skomplikowanej przestępczości finansowo-skarbowej czy cyberprzestępczości.

Jak czytamy w piśmie Związku Zawodowego Prokuratorów i Pracowników Prokuratury RP, chodzi przede wszystkim o podwyższenie nakładów na inwestycje budowlane, unowocześnienie systemów informatycznych, zakup dodatkowych samochodów służbowych, wzmocnienie bezpieczeństwa jednostek czy polepszenie konkurencyjności wynagrodzeń urzędników zatrudnionych w jednostkach prokuratury.

Związkowcy postulują, aby w przyszłym roku zwiększyć je o 400 zł w przeliczeniu na etat, a w dwóch kolejnych – po 300 zł (płace pracowników administracji były w ostatnich latach wielokrotnie zamrażane).


Pozostało jeszcze 17% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane