statystyki

Ustawa o książce może uderzyć w prenumeratorów gazet

autor: Piotr Szymaniak09.03.2017, 17:00
książki, książka

Ustawa ma zabezpieczyć interesy wydawców, autorów i czytelnikówźródło: ShutterStock

Czytelnicy czasopism, którzy decydują się na ich zakup w formie prenumeraty, nie tylko finalnie płacą za nie mniej, ale mogą też liczyć na różnego rodzaju bonusy. Bardzo często są to książki, za które, w odróżnieniu od czytelników kioskowych, nie muszą już dodatkowo płacić.

Jeśli jednak wejdzie w życie projekt ustawy w kształcie zaproponowanym przez Polską Izbę Książki, dodawanie darmowych lektur dla prenumeratorów będzie zabronione.

Górna bonifikata

Konsultowany obecnie podczas mniej lub bardziej formalnych spotkań dokument przewiduje obowiązek oferowania klientom książek w ustalonej cenie przez okres jednego roku od premiery. Zgodnie z projektowanym art. 6 ust. 2 w przypadku egzemplarzy przeznaczonych dla prenumeratorów wydawca może ustalić inną cenę niż ta, w której dana pozycja będzie dostępna w kiosku wraz z gazetą, ale maksymalna bonifikata nie może przekroczyć 20 proc.


Pozostało jeszcze 90% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • czytelnik(2017-03-10 08:20) Zgłoś naruszenie 00

    Ta planowana ustawa jest niezgodna z konstytucją. Konstytucja gwarantuje GOSPODARKĘ RYNKOWĄ, a nie reglamentowaną. Nic tak nie niszczy gospodarki, jak przymusy narzucane przez państwo. W PRL-u była gospodarka planowa, skończyło się tym, że kraju rolniczym brakowało jedzenia.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane