statystyki

Coraz bliżej do zmian w KRS

autor: Małgorzata Kryszkiewicz07.03.2017, 07:19; Aktualizacja: 07.03.2017, 07:41
prawo, sąd

W ciągu miesiąca od wejścia w życie nowelizacji ze stanowiskiem pożegna się również rzecznik dyscyplinarny sędziówźródło: ShutterStock

Nie pomogły apele autorytetów prawnych ani krytyka ze strony takich instytucji jak I prezes Sądu Najwyższego czy rzecznik praw obywatelskich. Prawdopodobnie dziś rząd przyjmie kontrowersyjny projekt nowelizacji ustawy o Krajowej Radzie Sądownictwa.

O umieszczenie go w dzisiejszym porządku obrad Rady Ministrów starał się Marcin Warchoł, wiceminister sprawiedliwości odpowiedzialny za reformę.

Projekt niewiele się zmienił po przeprowadzeniu szerokich konsultacji. Jedyna korekta, o której DGP pisał jako pierwszy, polega na tym, że nie będzie obniżki uposażenia wypłacanego sędziom, którzy wcześniej przeszli w stan spoczynku. Początkowo resort sprawiedliwości proponował, aby wynosiło ono nie 75 proc., jak to jest obecnie, ale 50 proc. ostatnio wypłacanego sędziemu wynagrodzenia. Później jednak uznano, że zmiana ta wymagałaby szerszych konsultacji, i z tego pomysłu zrezygnowano.


Pozostało 56% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • Gott mit uns(2017-03-07 08:40) Zgłoś naruszenie 41

    Pis. Heil. ! NazzUkochany Przywódcakazał nam pogrzebać dokrację w tym śmiesznym państewku i zgodnie z najlepsYmi narodowymi tradycjami doprowadzimy je do upadku aby potem przez 3 pokolenia płakać jacy ci sąsiedzi byli dla nas niedobrzy. Precz z sądami, precz z demokracjà, precz z wolnością słowa . Nie h żyje,niech żyje ,niech żyje !!!!!

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane