statystyki

Specjalistów od prywatności czekają nowe wyzwania

autor: Sławomir Wikariak20.02.2017, 07:20; Aktualizacja: 20.02.2017, 08:17
W tej chwili w Polsce jest ok. 15 tys. administratorów bezpieczeństwa informacji (ABI). To niezależni eksperci znający się na ochronie danych osobowych wpisani do specjalnego rejestru generalnego inspektora ochrony danych osobowych.

W tej chwili w Polsce jest ok. 15 tys. administratorów bezpieczeństwa informacji (ABI). To niezależni eksperci znający się na ochronie danych osobowych wpisani do specjalnego rejestru generalnego inspektora ochrony danych osobowych.źródło: ShutterStock

Czy dzisiejsi administratorzy bezpieczeństwa informacji automatycznie powinni zostać inspektorami ochrony danych? GIODO jest przekonany, że to bardzo dobry pomysł.

W tej chwili w Polsce jest ok. 15 tys. administratorów bezpieczeństwa informacji (ABI). To niezależni eksperci znający się na ochronie danych osobowych wpisani do specjalnego rejestru generalnego inspektora ochrony danych osobowych. Choć nie musieli zdawać urzędowych egzaminów, to jednak przepisy wymagają od nich posiadania niezbędnej wiedzy.


Pozostało jeszcze 89% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • Czynny ABI(2017-04-13 14:57) Zgłoś naruszenie 00

    Spora część tych specjalistów to osoby w rodzaju Sekretarka/Asystentka Dyrektora/Prezesa lub informatyk, którym dopisano do zakresu czynności bycie ABI-m. Ci ludzie modlą się aby te obowiązki od nich zabrać. Podobnie to wygląda w wielu mniejszych urzędach czy instytucjach. Więc nie wiem czy to dobry pomysł aby robić im krzywdę przez ustawowe powołanie ich na Inspektora Ochrony Danych wg. Rozporządzenia UE. Pomysły naszego GIODO nieraz okazują się oderwane od rzeczywistości.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane