statystyki

ORA: Komisja weryfikacyjna do spraw reprywatyzacji to zły pomysł

autor: Patryk Słowik24.01.2017, 08:11; Aktualizacja: 24.01.2017, 09:46
pieniądze, finanse, złotówki

Zgodnie z art. 4 ust. 1 pkt 4 projektu wystarczy, że członek komisji będzie posiadał niezbędną wiedzę w zakresie gospodarowania nieruchomościami oraz wykorzystywania zasobów majątku państwowegoźródło: ShutterStock

Proponowany przez Ministerstwo Sprawiedliwości projekt ustawy o komisji weryfikacyjnej ds. reprywatyzacji nie przysłuży się wyjaśnieniu nieprawidłowości ani nie uderzy w nielegalny proceder.

Zweryfikowane zostaną tylko nieliczne postępowania, sytuacja prawna lokatorów nie poprawi się, a spadkobierców byłych właścicieli może wręcz ulec pogorszeniu – twierdzi Okręgowa Rada Adwokacka w Warszawie. Przyjęła ona właśnie oficjalne stanowisko w sprawie przedstawionego kilka tygodni temu projektu.

To właśnie warszawska palestra znalazła się pod ostrzałem, gdy wyszło na jaw, że jednym z beneficjentów postępowań reprywatyzacyjnych jest jej były dziekan Grzegorz Majewski. Stołeczni adwokaci zapewniają, że chcą wyjaśnić wszelkie wątpliwości i nieprawidłowości. Ale walka z nimi nie może odbywać się poprzez kreowanie nowych. A – ich zdaniem – projekt przedstawiony przez Zbigniewa Ziobrę wzbudza m.in. poważne wątpliwości konstytucyjne.


Pozostało jeszcze 50% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (4)

 • ryszard puzio(2017-01-24 12:42) Zgłoś naruszenie 60

  należało by na początku zweryfikować ORA za działania tuszujące i kryjące swoich kolesiów

  Odpowiedz
 • Gazda(2017-01-24 13:23) Zgłoś naruszenie 41

  Należy się spodziewać w najbliszym czasie Eksoduz dużej czssci adwokatow I sedziów do Rodzinnego Kraju +wyprzedaż mąjątku .

  Odpowiedz
 • POmroczność - stan umysłu leniżerii(2017-01-24 13:24) Zgłoś naruszenie 30

  Rada widzi, rada patrzy, rada nigdy cię nie zdradzi.

  Odpowiedz
 • Pan Murzyński Filipiński(2017-01-24 11:09) Zgłoś naruszenie 31

  Tekst: "Nie grzebcie w przeszłości, to niepotrzebne jątrzenie" nadal aktualny. "Autolustracja środowiska" zlikwiduje "nieprawidłowości"

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane