Komorniczy Truman show. Nagrywanie czynności egzekucyjnych zagraża prywatności dłużników

autor: Piotr Szymaniak02.01.2017, 07:24; Aktualizacja: 02.01.2017, 08:32
Kamera

Rejestrowane mają być także czynności w sprawach, gdzie nie ma żadnego konfliktu pomiędzy komornikiem a dłużnikiem albo które dotyczą symbolicznych zobowiązańźródło: ShutterStock

Ministerstwo Sprawiedliwości chce, by wszystkie czynności komornicze dokonywane u dłużnika były nagrywane. Przewiduje to nowe brzmienie art. 8091 kodeksu postępowania cywilnego, które zostało określone w projekcie ustawy o komornikach sądowych.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (14)

  • Jan(2017-01-02 08:49) Zgłoś naruszenie 1630

    Przy obowiązku nagrywania trudniej będzie zająć ciągnik sąsiada? Diabli wiedzą, co oni jeszcze wyprawiali na tych egzekucjach. Bardzo słusznie, podobnie powinny być filmowane rozprawy sądowe. Żeby ochronić prywatność dłużników, wystarczy zakaz publikacji nagrań

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Wiola(2017-01-02 10:13) Zgłoś naruszenie 1130

    w całej cywilizowanej Europie, czy w USA, Kanadzie - komornicy wszystkie czynności komornicze są zobowiązani do nagrywania. A w postkomunistycznej krainie - Polsza, komornicy to ---- biznesmeni w majestacie prawa chcący robić co chcą i nie chcą dać się nagrywać...:)

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Marek(2017-01-02 11:26) Zgłoś naruszenie 124

    Widać że Pan Jan dawno w Sądzie nie był ...

    Odpowiedz
  • czujy(2017-01-02 11:42) Zgłoś naruszenie 103

    Do Wiola: Podaj przepisy, prześlę do Ministerstwa. Będą mieć gotowca do wykorzystania.

    Odpowiedz
  • Zbigniew Z.(2017-01-02 15:36) Zgłoś naruszenie 196

    Pan Ziobro najwyraźniej nie lubi swojego ubogiego elektoratu. PIS dla dobra dłużników chce kręcić ich w domach, a potem umożliwi wysyłanie takich filmików do wierzyciela np. "zagranicznej" windykacji. Cóż z tego, że potem "tajemniczy" sprawca zamieści filmik na youtube z "zabawnym" opisem typu: tłusty dłużnik Jan Kowalski chodzi w gaciach po swojej norze, jego stara żona jest brzydka, a ich córka pryszczata... A ile będzie "wesołych" komentarzy z cyklu "chytry dłużnik z Radomia"... Być może wtedy zapłacą, ale na 100% nie będą już anonimowi, bo internet nigdy nie zapomina. Po prostu pozbawiono dłużników praw osobistych - dobra zmiana w akcji.

    Odpowiedz
  • Arnold(2017-01-03 05:45) Zgłoś naruszenie 515

    Nie macie nawet bladego pojęcia co wyprawiają komornicy ! O przekrętach z ich udziałem szczególnie po przejęciu mieszkań co się z nimi dzieje i kto je odkupuje ? ! Temu i wielu innym tematom należałoby się przyjrzeć

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • kamerzysta(2017-01-03 07:45) Zgłoś naruszenie 259

    Jak sie im nie podoba to może upaństwowić?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • grea(2017-01-03 08:33) Zgłoś naruszenie 112

    Polska to wspaniały kraj, pełen ekspertów. Czytając te komentarze, każdy ma coś do powiedzenia i to nie każdy coś mądrego ale ekspertem jest każdy. Dziwne to jest ale tak jest. Poza tym Polska to kraj w którym się promuje, nieuczciwość.. pisze się zabrał coś nie płacąc za towar zamiast napisać prosto z mostu ukradł... albo dobitniej za..... ł. Ludzie plują na komorników, sądy i pluć będą, bo są niewygodne.. Jednakże rzeczywistość jest taka, że wszelkiego rodzaju nagrywanie w domu u dłużnika jest przekroczeniem jakichkolwiek granic etycznych, moralnych czy kulturowych. Nie będę szczędzić epitetów, ale trzeba mieć coś z głową, aby pokazywać jakie np ma dłużnik gacie, albo dłużniczka staniki. To jest już obdarcie człowieka z wszelkiej godności... i to jest przykre bo Big Brather nie dość, że mamy na ulicach to zacznie się w domach...

    Odpowiedz
  • dd(2017-01-03 09:07) Zgłoś naruszenie 81

    Ojej Ojej. A kogo to obchodzi, że przepisy są jakieś tam niezgodne z czymś tam. Odtrąbi się sukces a jak coś się wywali to przecież jak zwykle i tak się zgoni na komornika. Ludzie są za ciemni żeby zastanawiać się nad tym, że prawo jest źle tworzone od początku przez nieuków. Będzie problem to minister zawiesi jakiegoś komornika, media go oplują i będziemy mieli igrzyska. Co źle? Przecież tak działa nasze państwo i tłumy są zadowolone.

    Odpowiedz