Czy można ubezpieczyć domek letniskowy

Odziedziczyłam domek letniskowy. Będę w nim mieszkać tylko latem. Chcę ubezpieczyć przed kradzieżą i zniszczeniem sprzęty, które pozostaną na działce w okresie zimowym. Czy domki letniskowe objęte są ochroną ubezpieczeniową?

Czy trzeba zabezpieczyć mienie przed kradzieżą

Ubezpieczyłam domek letniskowy przed włamaniem. Agent poinformował mnie, że w razie kradzieży otrzymam pieniądze tylko pod warunkiem, że w sposób właściwy zamontowałam zamki, zabezpieczyłam drzwi i okna. Czy ubezpieczyciel może stawiać takie wymagania?

Czy sąd zapewni ochronę przed sąsiadem

Moja działka z domkiem letniskowym jest położona na skarpie. Sąsiad usuwa z niej ziemię, bo chce na swojej działce zrobić basen. Uważam, że te prace grożą mojemu domkowi utratą oparcia. Czy mogę bronić w sądzie swoich interesów?

Czy można wynająć ochroniarzy mienia

Mam domek letniskowy w lesie nad jeziorem. W jego sąsiedztwie znajduje się jeszcze kilka takich nieruchomości. Właściciele chcą wynająć agencję ochrony. Jakie uprawnienia mają jej pracownicy? Czy zatrudnienie ich przez nas jest możliwe?

Czy przysługuje odszkodowanie za zatrucie psa

W czasie wakacji mieszkałem w domku letniskowym z rodziną i psem. Sąsiad na swojej działce hoduje warzywa i kwiaty i stosuje chemiczne środki ochrony roślin. Spryskał też moją działkę, nie uprzedzając mnie o tym. Zatruciu uległ mój pies. Czy mogę żądać odszkodowania?

Czy można żądać zakazu prowadzenia baru w sąsiedztwie

Teren, na którym znajdują się domki letniskowe, jest ogrodzony i strzeżony. W jednym z domków nowy właściciel zaczął prowadzić bar. Czy możemy domagać się zakazania prowadzenia działalności gospodarczej właścicielowi przerobionego na bar domku?

To jest tylko część artykułu, zobacz pełną treść w e-wydaniu Dziennika Gazety Prawnej: Jak właściciel domku letniskowego może zadbać o bezpieczeństwo
W pełnej wersji artykułu znajdziesz odpowiedzi na WSZYSTKIE powyższe pytania