Dlaczego ślimak to ryba, czyli absurdy unijnego prawa

Urzędnicy unijni co jakiś czas zaskakują nas swoimi pomysłami. Dlaczego ślimak stał się rybą, a marchewka owocem? Prezentujemy listę absurdów prawnych obowiązujących na terenie UE.

marchewka

żródło: ShutterStock

Marchewka to owoc

Według unijnych urzędników marchewka powinna być uznawana za owoc. Dlaczego? Powód jest banalny: jednym z narodowych produktów kulinarnych Portugalii jest marchewkowy dżem. A jako że UE dotuje jedynie dżemy owocowe Portugalia wywalczyła sobie "przekwalifikowanie" marchewki na owoc.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (5)

 • obieżyświat(2014-05-25 19:15) Zgłoś naruszenie 193

  Mamy tu dobitny przykład na jakich imbecyli głosujemy ,czym ta banda nieuków sie zajmuje i co to jest parlament europejski.Rozbuchana do granic absurdu głupota,dno moralne i kupa zboczeńców ,ot i cały parlament i tylko kasa,i my to całe towarzystwo utrzymujemy z naszych podatków.

  Odpowiedz
 • drogi zólwiku(2014-05-26 12:43) Zgłoś naruszenie 32

  a czy slyszales powiedzenie, ze tylko krowa nie zmienia pogladów?...
  Na twoim miejscu ksywke na krowe wlasnie bym zmienil!

  Odpowiedz
 • Anka(2017-03-14 06:09) Zgłoś naruszenie 25

  Jedynie do celów danej dyrektywy!!! nie potrafią czytać ze zrozumieniem? Nie generalizujcie jesli nie rozumiecie!!!

  Odpowiedz
 • qaduq(2014-05-25 17:41) Zgłoś naruszenie 22

  Naszym Europejczykom polecić należy fragmenty Tukidydesa , przytoczone przez Miłosza . Reszta dzieła i tego sprzed ponad dwóch z kawałkiem tysięcy lat , i tego z ubiegłego wieku mogą być przeszkodą nie do pokonania , ale rozwazania o operowaniu słowem jak najbardziej stosowne i na czasie . Miłej lektury wszystkim z pro- i contra- , żyjącym w nowoczesnej UE .

  Odpowiedz
 • ZÓŁW(2014-05-25 22:32) Zgłoś naruszenie 216

  Jeśli Kaczyński to Prezes i patriota a Hofman to jego asystent - to dlaczego ślimak nie może być rybą? Ludzie nie kpijcie z przyrody i ewolucji!

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!