Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Dlaczego ślimak to ryba, czyli absurdy unijnego prawa

Ten tekst przeczytasz w mniej niż minutę
Ślimak to ryba Jak łatwo się domyślić za uczynieniem ze ślimaka ryby lobbowała Francja. Dlaczego? Hodowle ryb były dotowane z funduszy unijnych, natomiast ślimaków już nie. Kiedy jednak ślimak "stał się" rybą - problem zniknął.
Ślimak to ryba Jak łatwo się domyślić za uczynieniem ze ślimaka ryby lobbowała Francja. Dlaczego? Hodowle ryb były dotowane z funduszy unijnych, natomiast ślimaków już nie. Kiedy jednak ślimak "stał się" rybą - problem zniknął. / ShutterStock
Reklama

Komentarze (16)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów .
 • Kamil
  2019-08-14 15:32
  W przepisach unijnych nigdzie nie ma, że ślimak to ryba, ktoś kiedyś puścił taki hoax w necie (w 2010 roku), masa ludzi to podchwyciła, nawet poważne gazety, jak Wyborcza, a nikt nigdy nie podał źródła w przepisach. Gazeta Prawna, to jednak moim zdaniem powinna opierać się na przepisach, a nie na artykułach w gazetach, w których są one pisane na podstawie blogów i forów. :-)
  1
  zgłoś
 • Lona
  2019-05-02 22:00
  Urzędnicy i decydenci UE pragną dopomóc producentom, hodowcom, ogolnie rolnikom poprzez skierowanie dotacji unijnych na ich produkty. I zamiast tworzyć nowe prawo tylko dla ślimaków i tylko dla marchwi (omijajac całe góry problemów legislacyjnych) dopisuja ślimaka do ryb, czyli do istniejacego juz wykazu produktów dotowanych i marchwi do listy owoców - zapewne podejrzewajac, że bedą obiektem kpin bardzo "madrych" ludzi i znajacych klasyfikacje fauny i flory i mimo wszystko godza sie na to majac na uwadze efekt szybkiej pomocy finansowej, bez ktorej w ciagu roku lub pół roku padnie wiele przedsiębiorstw, często rodzinnych. Nasi czujni biolodzy (przeważnie po podstawowce i liceum) wnet jednak wyłapują tą nieprawidłowość i palcem wskazują kto i gdzie jest głupi w Europie. Sądzicie, że oni nie mają Internetu, by sprawdzić że ślimak to ślimak? W dalszym ciagu jesteście przekonani, że to my uczylismy Zachod poslugiwania sie widelcem??
  3
  pokażukryj odpowiedzi (1)
  zgłoś
 • Lona
  2019-05-02 21:59
  W
  1
  zgłoś
 • Jacek
  2018-12-10 22:31
  Ten artykuł nic nie mówi o kryteriach jakie przyjęli urzędnicy unijni klasyfikując ślimaka i marchew. W potocznym rozumieniu tych pojęć taka klasyfikacja jest absurdem ale czy istnieją merytoryczne powody dla których pomidor stał się owocem a ślimak rybą? Czy ktoś może to przystępnie wyjaśnić?
  2
  pokażukryj odpowiedzi (2)
  zgłoś
 • Anka
  2017-03-14 06:09
  Jedynie do celów danej dyrektywy!!! nie potrafią czytać ze zrozumieniem? Nie generalizujcie jesli nie rozumiecie!!!
  15
  pokażukryj odpowiedzi (1)
  zgłoś
 • drogi zólwiku
  2014-05-26 12:43
  a czy slyszales powiedzenie, ze tylko krowa nie zmienia pogladów?...
  Na twoim miejscu ksywke na krowe wlasnie bym zmienil!
  5
  zgłoś
 • ZÓŁW
  2014-05-25 22:32
  Jeśli Kaczyński to Prezes i patriota a Hofman to jego asystent - to dlaczego ślimak nie może być rybą? Ludzie nie kpijcie z przyrody i ewolucji!
  25
  pokażukryj odpowiedzi (1)
  zgłoś
 • obieżyświat
  2014-05-25 19:15
  Mamy tu dobitny przykład na jakich imbecyli głosujemy ,czym ta banda nieuków sie zajmuje i co to jest parlament europejski.Rozbuchana do granic absurdu głupota,dno moralne i kupa zboczeńców ,ot i cały parlament i tylko kasa,i my to całe towarzystwo utrzymujemy z naszych podatków.
  12
  pokażukryj odpowiedzi (2)
  zgłoś
 • qaduq
  2014-05-25 17:41
  Naszym Europejczykom polecić należy fragmenty Tukidydesa , przytoczone przez Miłosza . Reszta dzieła i tego sprzed ponad dwóch z kawałkiem tysięcy lat , i tego z ubiegłego wieku mogą być przeszkodą nie do pokonania , ale rozwazania o operowaniu słowem jak najbardziej stosowne i na czasie . Miłej lektury wszystkim z pro- i contra- , żyjącym w nowoczesnej UE .
  3
  zgłoś
Reklama
Reklama

Zobacz więcej