statystyki

Projekt "Za życiem": Nieodpłatna pomoc prawna także dla ciężarnej

autor: Anna Krzyżanowska08.11.2016, 07:08; Aktualizacja: 08.11.2016, 07:43
ciąża

W ramach przedsądownego poradnictwa kobieta przy nadziei będzie więc mogła liczyć na poinformowanie o obowiązującym stanie prawnym, przysługujących jej uprawnieniach lub spoczywających na niej obowiązkachźródło: ShutterStock

Projekt ustawy o wsparciu kobiet w ciąży i ich rodzin „Za życiem” zakłada zmiany także w ustawie o nieodpłatnej pomocy prawnej oraz edukacji prawnej (Dz.U. z 2015 r. poz. 1255). Na mocy jej końcowych przepisów poszerzeniu ulec ma katalog osób uprawnionych do bezpłatnych przesądowych porad.

Reklama


I tak 1 stycznia 2017 r. otrzymać je będą mogły już nie tylko osoby posiadające ważną kartę dużej rodziny, młodzież do 26. roku życia, seniorzy po ukończeniu 65 lat, osoby fizyczne, którym w okresie roku poprzedzającego zostało przyznane świadczenie z pomocy społecznej na podstawie ustawy o pomocy społecznej, kombatanci, weterani czy zagrożeni lub poszkodowani katastrofą naturalną, klęską żywiołową lub awarią techniczną, ale także kobiety w ciąży.

By skorzystać z porad, ciężarna będzie musiała przedłożyć dokument potwierdzający swój stan oraz podpisać stosowne oświadczenie.


Pozostało jeszcze 55% treści

Czytaj wszystkie artykuły
Miesiąc 97,90 zł
Zamów abonament

Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Więcej na ten temat

Reklama


Artykuły powiązane

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Wyszukiwarka kancelarii

SzukajDodaj kancelarię

Polecane