statystyki

Firma nie zawsze wniesie skargę

autor: Ewa Maria Radlińska16.09.2016, 07:30; Aktualizacja: 16.09.2016, 07:59
prawo

Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością w organizacji wniosła do sądu skargę na postanowienie Oddziału Regionalnego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwaźródło: ShutterStock

Zarząd może reprezentować jednoosobową spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością w organizacji, o ile jego jedynym członkiem nie jest jedyny wspólnik.

TEZA Jedyny wspólnik spółki jednoosobowej w organizacji nie może reprezentować tej spółki ani jako pełnomocnik, ani jako członek zarządu jednoosobowego.

STAN FAKTYCZNY Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością w organizacji wniosła do sądu skargę na postanowienie Oddziału Regionalnego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Została ona podpisana przez pełnomocnika spółki. Spółka została wezwana do złożenia dokumentu określającego umocowanie do jej reprezentowania, tj. odpisu z Krajowego Rejestru Sądowego, a jeśli nie została jeszcze zarejestrowana, to aktu założycielskiego spółki, oraz do złożenia pełnomocnictwa do działania w imieniu spółki przed sądem administracyjnym. Spółka przesłała akt założycielski, wyjaśniając, że nie została jeszcze zarejestrowana. Złożyła również pełnomocnictwo, w którym prezes spółki, upoważnił M.P. do reprezentowania spółki.


Pozostało jeszcze 49% treści

Czytaj wszystkie artykuły
Miesiąc 97,90 zł
Zamów abonament

Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Polecane