statystyki

Alkohol i grupowanie się małoletnich, czyli co niepokoi Polaków

autor: Piotr Szymaniak18.08.2016, 07:27; Aktualizacja: 18.08.2016, 08:54
alkohol, akcyza, banderola

Wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Jarosław Zieliński podsumowując pilotaż przyznał, że fałszywych zgłoszeń było bardzo małoźródło: ShutterStock

Od początku lipca mieszkańcy Podlasia, Pomorza oraz Warszawy i okolic przekazali policji ok. 6 tys. zgłoszeń za pomocą internetowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. W ramach pilotażu na obszarze tych trzech garnizonów najczęściej zgłaszano spożywanie alkoholu w niedozwolonych miejscach (ponad 2 tys. sygnałów).

Ponad 1,2 tys. zgłoszeń dotyczyło miejsc, w których przekraczana jest dozwolona prędkość, 740 informacji mówiło o miejscach, w których nieprawidłowo parkowane są auta, a 260 lokalizacji zgłoszono jako miejsca używania środków odurzających. Piątą najczęściej wskazywaną przez internautów kategorią zagrożeń były... „miejsca zgrupowania osób małoletnich”.

– To jest pięć kategorii, które w ocenie społeczeństwa stanowią najistotniejsze zagrożenia – mówił na wczorajszej konferencji Robert Kumor, naczelnik wydziału prewencji w Komendzie Głównej Policji. Najchętniej korzystali z mapy mieszkańcy Podlasia, którzy odpowiadają za ponad 42 proc. wszystkich zgłoszeń odnotowanych na mapie. Najmniej sygnałów odnotowano na terenie garnizonu stołecznego, obejmującego Warszawę i powiaty ościenne.


Pozostało jeszcze 34% treści

Czytaj wszystkie artykuły
Miesiąc 97,90 zł
Zamów abonament

Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Polecane