Masz drzewa na działce? Państwo może ją przejąć

autor: Anna Krzyżanowska12.05.2016, 07:38; Aktualizacja: 12.05.2016, 09:07
Dzialka-jezioro-foto

Nowe przepisy dają LP prawo do pierwokupu nieruchomości prywatnych, w skład których wchodzi – chociażby w niewielkiej części – użytek leśnyźródło: Materiały Prasowe

Ustawodawca znowu zrobił niedźwiedzią przysługę właścicielom nieruchomości. Po problemach z gruntami rolnymi blady strach padł na tych, którzy postawili domy na zalesionych działkach.

Reklama


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama


Źródło:Dziennik Gazeta Prawna

Polecane

Reklama

Komentarze (40)

  • Polski Katolik(2016-05-12 08:40) Zgłoś naruszenie 16033

    Kolejnym krokiem (bardzo słusznym) obecnie rządzących będzie Ustawa o obowiązku postawienia na każdej prywatnej nieruchomości kapliczki smoleńskiej. Jej brak będzie podstawą do zarekwirowania owej nieruchomości na rzecz skarbu państwa. Boże chroń Jarosława i Beatę Dziewicę.

    Pokaż odpowiedzi (7)Odpowiedz
  • Andrzej Zet(2016-05-12 10:33) Zgłoś naruszenie 12023

    Wybraliście do władzy niepoważnych ludzi i poniesiecie za to konsekwencje. Niestety takie jest życie

    Odpowiedz
  • Michał(2016-05-12 10:01) Zgłoś naruszenie 10620

    Kolejna dobra zmiana. No super. a nam tymczasem mydlą oczy jakimiś pożal się Boże audytami poprzedniej władzy. Co mnie obchodzi co było lata temu?! Liczy się tu i teraz. Kto żyje przeszłością ten nie żyje a wegetuje.

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • drekorter(2016-05-12 12:05) Zgłoś naruszenie 909

    Matoły do szkoły a nie do Sejmu.

    Odpowiedz
  • StAAbrA(2016-05-12 10:34) Zgłoś naruszenie 6521

    Drzewa i inne krzaki od lat były pretekstem do okradania obywateli - oczywiście jednym z tysięcy . PiS , te złodziejskie obyczaje , z POwodzeniem przejął - i do pensji sobie dorabia . Wnioski ? - Szydło , Morawiecki i s-ka won !

    Odpowiedz
  • tholl(2016-05-12 08:09) Zgłoś naruszenie 4317

    Może jest w tym jakaś logika. Jak wiadomo prawdziwy Polak sadzi tylko małe tuje, a taki ekolog czyli lewak sadzi drzewa...

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • kri(2016-05-13 14:09) Zgłoś naruszenie 262

    a chodza słuchy ze kto ma dzialkę ogrodowa i ma licznik energii elektrycznej bedzie placił abonament tv. Złodziej rzadowe moga jeszcze w inny sposób zarobic. W pociagach sa gniazdka elektryczne pod ktore mozna podłaczyc urzadzenia elektryczne( laptop, smartfon, radio, tv. Mozna przy zakupie bilety palcic tez abonament tv. BANDA BANDA BANDA. A skazany płaci abonament?

    Odpowiedz
  • straszenie czarnym ludem???(2016-05-13 07:41) Zgłoś naruszenie 193

    Przeczytaj art 37a tej ustawy a potem kolejne - pierwokup albo wykup . a o treści umowy innej niż umowa sprzedaży , czyli np aport dożywocie darowizna zamiana , notariusz niezwłocznie zawiadamia nadleśniczego właściwego ze względu na miejsce położenia gruntu bo czynność prawna dokonana bez zawiadomienia nadleśniczego, właściwego ze względu na miejsce położenia gruntu, jest nieważna ............. wszystko pod kontrolą!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • fonia(2016-05-12 11:28) Zgłoś naruszenie 1859

    Wszyscy, którzy piszą komentarze do obecnych zmian zarówno o lasach jak i nieruchomościach rolnych niech najpierw przeczytają ze zrozumieniem przepisy a potem dopiero niech się wymądrzają. A i tego jeszcze będzie mało, bo trzeba znać i poprzednie - już uchylone, nawet przed laty - żeby zrozumieć materię, o której mowa.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Pan Murzyński - Filipiński(2016-05-12 23:34) Zgłoś naruszenie 1713

    Cały artykuł rozpoczynając od tytułu, to straszenie "czarnym ludem". Tak w ogóle, to nawet złe prawo jest mniej groźne od wszechwładzy urzędników.

    Odpowiedz
  • czes(2016-05-13 09:46) Zgłoś naruszenie 1714

    autor tego bełkotu najwyraźniej nie odróżnia drzew na działce od terenu zalesionego

    Odpowiedz
  • ala(2016-05-12 16:03) Zgłoś naruszenie 1428

    tylko zeitung moze wymyslec tak glupi tytul. to na miare waszych mozliwosci

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • prafnik(2016-05-12 13:57) Zgłoś naruszenie 1327

    jak to jest ze jak sie przeczyta coś lub zobaczy w telewizji to jest to prawda szkoda mi trochę moich rodaków, że tak łatwo dają się wkręcać, toć to kolejna wrzutka szkoda tylko, że w takiej poważnej gazecie

    Odpowiedz
  • Dobra Rada.....(2016-05-16 09:02) Zgłoś naruszenie 132

    Masz działkę Letniskową.......nie obsadzaj drzewami ....tylko zalej Betonem..... A jak masz to podlej solanką by wyschły.... Zabetonowanych działek nie zabiorą. Osobiście uważam że to chory pomysł. Bo to co rośnie na działce to dobra wola właściciela i jeżeli działka jest zalesiona tzn. obsadzona drzewami to nie powód by zaraz ją uznawać za Las.......

    Odpowiedz
  • KALIF(2016-05-13 12:56) Zgłoś naruszenie 1014

    CZERWONEJ HOŁOCIE [BURŻUAZJI POWINNO SIĘ ZNACJONALIZOWAĆ MAJĄTKI

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Bis(2016-05-12 19:38) Zgłoś naruszenie 1011

    Kolejne Hitlerowskie oszustwo

    Odpowiedz
  • wdc(2016-05-13 17:21) Zgłoś naruszenie 816

    nie wiem po co ta panika?z tego co wiem zawsze lepiej grunt sprzedać budżetowi , to nie są prywatne pieniądze więc płacą zawsze wyżej niż rynek - jak np. miliony za grunty pod autostrady , lotniska gdzie właściciel nigdy prywatnie by za tyle nie sprzedał!masz teraz kawałek lasu i nie ma chętnego na kupno- fikcyjna umowa na sumę z kosmosu , zgłaszasz się do LP i wykupują - to dopiero będą nadużycia!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • enjot(2016-05-13 23:17) Zgłoś naruszenie 87

    ot znalazła się większość fachowców od lasów, a pewnie nie przeczytali zmian w ustawie

    Odpowiedz
  • jedno drzewo to las(2016-05-19 10:15) Zgłoś naruszenie 44

    Nie wiedziałem że drzewa to las, a tu się dowiaduję z tytułu - czy jedno drzewo to las do przejęcia? Martwię się bo ma drzewo w donicy i to już pewnie las - wg dziennikarza co pisał artykuł

    Odpowiedz
  • pytający(2016-07-06 15:44) Zgłoś naruszenie 30

    Mam działkę tylko niestety rośnie na niej kilkadziesiąt szt brzeziny- wiem to wrażliwe drzewo. Czy jeśli umówię się z kupującym na cenę 100 a sąd stwierdzi , że 50 to będę musiał ją sprzedać za 50 czy mogę zrezygnować z transakcji i poczekać aż pis zniknie?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz