statystyki

Kaczyński zapowiada reformę sądów i modernizację służb mundurowych

02.05.2016, 14:45; Aktualizacja: 02.05.2016, 14:45
prawo

"Zreformowaliśmy prokuraturę, nie będzie już nieformalnych immunitetów, jeśli chodzi o jej działalność. Przygotowujemy się do reformy sądów, nie może być tak, by sądy kłaniały się, tak się zdarza gangsterom, czy aferzystom"źródło: ShutterStock

Prezes PiS Jarosław Kaczyński zapowiedział w poniedziałek prace nad: reformą sądów, umocnieniem służb specjalnych oraz modernizacją służb mundurowych, w tym policji. Jak podkreślił, nie może być tak, aby sądy kłaniały się gangsterom i aferzystom.

Reklama


Reklama


"Musimy wrócić i wracamy do modernizacji służb mundurowych w tym policji. Zreformowaliśmy prokuraturę, nie będzie już nieformalnych immunitetów, jeśli chodzi o jej działalność. Przygotowujemy się do reformy sądów, nie może być tak, by sądy kłaniały się, tak się zdarza gangsterom, czy aferzystom (...) a jednocześnie człowiek, który nie spłacił raty za telewizor, a jest mieszkańcem domu opieki społecznej, lądował w więzieniu" - powiedział Kaczyński.

Prezes PiS zapowiedział też umocnienie służb specjalnych - na odcinku walki z terroryzmem.

"Musimy być zabezpieczeni, niebezpieczeństwa mogą przyjść z różnych stron, musimy o tym pamiętać, każda odpowiedzialna władza musi o tym pamiętać, nie można stwarzać sytuacji prawnej bezradności" - przekonywał Kaczyński. Zapewnił, że poszczególne resorty i ministrowie pracują nad zapewnieniem bezpieczeństwa Polakom. "Będziemy dalej konsekwentnie iść tą drogą" - zadeklarował prezes PiS. 

Reklama


Źródło:PAP

Polecane

Reklama

  • mmm(2016-05-02 17:03) Odpowiedz 1914

    To, że ten człowiek mówi takie bzdury, to jeden problem, ale większy jest ten, że są ludzie którzy w te androny wierzą.

  • Adam(2016-05-02 19:12) Odpowiedz 1512

    Co za ohydny populizm w wykonaniu Kaczyńskiego. Czyli sądy są skorumpowane, tak? Takie wypowiedzi tylko przyczyniają się do spadku poszanowania prawa. No ale co tam... "Zrobimy, że będzie dobrze" - ta, ciekawe jak? O tym już nie mówi.

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Prawo na co dzień

Galerie

Wyszukiwarka kancelarii

SzukajDodaj kancelarię

Polecane

Reklama