statystyki

Nieprecyzyjna treść wezwania sądu

autor: Ewa Maria Radlińska27.04.2016, 05:48; Aktualizacja: 27.04.2016, 06:07

Zanim apelacja zostanie odrzucona, sąd powinien wziąć pod uwagę, że błąd formalny pełnomocnika będzie obciążał stronę, która poszukiwała fachowej pomocy.

Reklama


Reklama


Była to sprawa M. D. przeciwko Zakładowi Ubezpieczeń Społecznych o prawo do emerytury. Zakład odmówił wnioskodawcy przyznania świadczenia. W toku tej sprawy mężczyzna był reprezentowany przez radcę prawnego, który na stosownym etapie postępowania wniósł apelację. Problem jednak w tym, że nie załączył do niej pełnomocnictwa wraz z odpisem dla strony przeciwnej.

Do czego wzywają?

Przewodniczący wydziału sądu wezwał zatem radcę do uzupełnienia braków formalnych tej apelacji poprzez dołączenie pełnomocnictwa do reprezentowania strony. Pełnomocnik miał to zrobić w terminie siedmiu dni, pod rygorem odrzucenia apelacji. Przedłożył więc wierzytelny odpis pełnomocnictwa, ale wciąż bez odpisu dla strony przeciwnej.


Pozostało jeszcze 86% treści

Czytaj wszystkie artykuły
Miesiąc 97,90 zł
Zamów abonament

Mam już kod SMS
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Prawo na co dzień

Galerie

Wyszukiwarka kancelarii

SzukajDodaj kancelarię

Polecane

Reklama