Ziobro chce nas wysłać do więzienia… ale na krótko

autor: Jakub Styczyński12.04.2016, 07:16; Aktualizacja: 12.04.2016, 09:15
Od lewej: Krzysztof Zasada, prof. Piotr Kruszyński, dr Piotr Kładoczny, sędzia Waldemar Żurek, Dominika Sikora, sędzia Sławomir Pałka

Od lewej: Krzysztof Zasada, prof. Piotr Kruszyński, dr Piotr Kładoczny, sędzia Waldemar Żurek, Dominika Sikora, sędzia Sławomir Pałkaźródło: Dziennik Gazeta Prawna

AKADEMIA SUKCESU Minister sprawiedliwości szykuje zmiany w systemie karnym, czym stymuluje dyskusje wśród obywateli, prawników i pracowników służby więziennej. Eksperci są podzieleni zwłaszcza wobec pomysłu tygodniowej kary pozbawienia wolności

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna

Polecane

Reklama

Komentarze (8)

  • wyborca(2016-04-12 11:41) Zgłoś naruszenie 180

    Panie ministrze Ziobro. Taki rozwiązania popularności Panu nie przyniosą. Po co taka kara tygodniowa? To już lepsze sprzątanie miasta. Jak Pan chce panie ministrze być popularny, to polecam zrealizowanie dawnych obietnic i uwolnienie zawodów prawniczych poprzez ustawę o doradcach prawnych albo całkowite uwolnienie zawodów. Ewentualnie możliwość wpisu do korporacji dla prawników praktyków, tak jak mają np. komornicy - zawód z definicji urzędniczy. Pozytywne zmiany dla młodych zawsze są lepsze medialnie niż te negatywne.

    Odpowiedz
  • zorientowany(2016-04-12 10:43) Zgłoś naruszenie 131

    Ziobro to człowiek merytorycznie nieprzygotowany, który prawodawstwem bawi się pod słupki sondażowe. Przypomina to "rządy" komisarzy ludowych w Rosji sowieckiej, którzy brak kompetencji zastępowali tzw socjalistyczną świadomością rewolucyjną ( czytaj: Powszechna Historia Państwa i Prawa-Szczanieckiego)

    Odpowiedz
  • adfgbg(2016-04-12 08:46) Zgłoś naruszenie 70

    Jeżeli zmienią zasady ogólne kk, czyli dolna granica pozbawienia wolności zamiast miesiąca będzie tydzień, to i tak żaden sąd tego nie orzeknie, bo teraz sądy nie orzekają z dolnej granicy (przynajmniej u mnie) np. miesiąca, tylko przeważnie rok, albo więcej. Nie było u mnie wyroku z kara 1 miesiąca pozbawienia owlności.

    Odpowiedz
  • pamiętam te czasy(2016-04-12 21:08) Zgłoś naruszenie 60

    Ziobro nie karaniem zdobył popularność, tylko otwieraniem zawodów prawniczych. Razem z Gosiewskim stali się bohaterami. Niestety Gosiewski nie żyje, a Ziobro nie dotrzymał obietnicy i nie otwarł tych zawodów dla magistrów. Teraz myśli, że jakieś egzotycznie i nikogo nie obchodzące zmiany w procedurze karnej dadzą mu popularność.

    Odpowiedz
  • george(2016-04-13 05:17) Zgłoś naruszenie 40

    Te zmiany w KPK to kosmetyka, której i tak 99% społeczeństwa nie rozumie. Przychylam się do zdania wyborcy. Jak Ziobro i PIS chcą pokazać wyborcom, że robią "dobrą zmianę" - to powinni zacząć od zmiany całego układu w zawodach prawniczych. Otwarcie zawodu na magistrów to byłby pierwszy krok do zatrzymania młodych w Polsce i do aktywowania ich przedsiębiorczości. Powiedzmy sobie szczerze istnienie korporacji prawniczych - to przeżytek. Więdzą to nawet ich członkowie, którzy jednak tłoczeni są na siłę do tej postkomunistycznej beczki - dzięki której nie mogą rozwinąć skrzydeł.

    Odpowiedz
  • ~j.(2016-04-12 22:05) Zgłoś naruszenie 30

    J. Korwin-Mikke natomiast uważa, że zamiast wsadzać do kicia za drobne przestępstwa, np. chuligaństwo, kibolstwo itp., jeśli podsądny jest zdrowy, powinien dostawać solidną chłostę i iść sobie do domu leczyć rany. Po cichu, dyskretnie, nikt nie musi wiedzieć, ale jest konkretna dolegliwość, a w kiciu można na początek być np. zgwałconym i pobitym przez starych kiciarzy, a później się trochę poduczyć przestępczego fachu. Lepiej więc, żeby delikwent, który nie ma zadatków na zawodowego bandziora tam wcale nie trafiał, a przy okazji nie miał przerwy w życiorysie np. zawodowym. Oczywiście to się kłóci z naszymi wyobrażeniami o sprawiedliwości, prawach człowieka etc. ale... coś w tym jest! Może dobrze by było, żeby za drobne przestępstwa jednak nie wsadzać, ale też nie dawać tylko "zawiasów", lecz jakąś realną karę. Jeśli już nie ta barbarzyńska chłosta, to np. ileś godzin pracy społecznej i to tak, żeby wszyscy widzieli. W zimie odśnieżać ulicę z napisem, że to za karę! Wstyd? Wstyd, ale o to chodzi, żeby była dolegliwość, a przy okazji by z tego był jakiś pożytek, bo trzymanie kogoś w kiciu kosztuje. Ja jednak uważam, że w kryminale powinni siedzieć i to długo, ale groźni bandyci.

    Odpowiedz
  • jorry123(2016-04-12 19:59) Zgłoś naruszenie 32

    "Nas" czyli kogo??? Jacyś przestępcy napisali ten artykuł????

    Odpowiedz
  • kawa(2016-04-12 20:52) Zgłoś naruszenie 22

    Czy,gdyby pojawił się projekt przywrócenia kary śmierci , Redakcja dałaby tytuł : Ziobro chce nas wysłać na śmiertelny zastrzyk ( fotel , szubienicę .... do wyboru ) ?

    Odpowiedz