statystyki

Prokuratura po nowemu

autor: EI01.02.2016, 07:52; Aktualizacja: 13.02.2016, 11:15
Prawo

Poprawki opozycji nie znalazły jednak poparcia większości i wszystko wskazuje na to, że ustawa w niezmienionym kształcie trafi do podpisu prezydenta.źródło: ShutterStock

Parlament uchwalił nowe regulacje dotyczące prokuratury. Nastąpi więc powrót do unii personalnej prokuratora generalnego i ministra sprawiedliwości.

Reklama


Reklama


– Ta ustawa jest godna odrzucenia w całości. Jest wręcz niebezpieczna – mówił senator Bogdan Klich (PO). Zastrzeżenia dotyczą np. tego, że przełożony każdego szczebla będzie mógł wydawać polecenia merytoryczne, a więc będzie mógł ingerować w przebieg postępowania przygotowawczego. Obawy opozycji budzi też „brak tajności postępowania przygotowawczego”. Chodzi o przepis pozwalający prokuratorowi generalnemu na przekazywanie innym osobom informacji ze śledztw. Wątpliwości dotyczą też sposobu obsadzania stanowisk prokuratorskich.

– Minister sprawiedliwości będzie miał praktycznie nieograniczoną swobodę nominowania na wyższe stanowiska i częściowo tylko ograniczoną na pierwsze stanowiska – mówił Klich.

Poprawki opozycji nie znalazły jednak poparcia większości i wszystko wskazuje na to, że ustawa w niezmienionym kształcie trafi do podpisu prezydenta.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję

Reklama


Źródło:Dziennik Gazeta Prawna

Polecane

Reklama

  • cesa(2016-02-01 10:14) Odpowiedz 91

    szef studia ZDF w Bonn Wolfgang Herles opisał na antenie rozgłośni „Deutschlandfunk” pracę w państwowych mediach zza Odrą.---------„Otrzymujemy odgórne nakazy. Musimy informować o tym, co pasuje pani Merkel. To skandal!”

  • sebek(2016-02-01 12:56) Odpowiedz 11

    A co z zapowiadana przez PIS i Prezydenta Dudę ustawie o obniżeniu wieku emerytalnego ? Bo coś to ucichło.

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Prawo na co dzień

Galerie

Wyszukiwarka kancelarii

SzukajDodaj kancelarię

Polecane

Reklama