statystyki

Kownacki z PiS o odchodzących prokuratorach: Zastąpią ich młodzi ludzie

28.01.2016, 15:56

Bartosz Kownacki z PiS uważa, że prokuratorów, którzy odchodzą obecnie w stan spoczynku znakomicie zastąpią młodzi ludzie. W styczniu ponad 100 prokuratorów, złożyło oświadczenia dotyczące przejścia w stan spoczynku. Zdaniem Bartosza Kownackiego absolwenci Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury często są dużo lepiej przygotowani niż prokuratorzy znacznie starsi.

Reklama


Reklama


Wiceminister obrony odwołał się do swojego doświadczenia, z czasu kiedy odbywał aplikację prokuratorską. Wówczas jak powiedział, doświadczony i bardzo przez swoich kolegów uznawany prokurator w wieku emerytalnym przygotowywał następców do stosowania ustawy, która została pół roku wcześniej została uchylona.

Bartosz Kownacki zauważył, że obecnie prawie jedna trzecia prokuratorów nie zajmuje się prowadzeniem postępowań przygotowawczych, tylko działaniami nadzorczo-administracyjnymi i jego zdaniem nie przepracowują się. "Być może niektórzy z nich mieli świadomość, że po zmianach organizacyjnych więcej prokuratorów będzie skierowanych "na linię", do prowadzenia postępowań przygotowawczych, i taka sytuacja im nie odpowiada" - powiedział polityk PiS.

Jego zdaniem ten, kto "dobił do emerytury" dopóki mógł jeszcze czerpać korzyści z tego, że jest czynnym prokuratorem to to robił, a jak "zagoniono by go do pracy" to postanowił odejść.Spośród odchodzących w stan spoczynku prokuratorów większość pracowała w prokuraturach okręgowych.

Reklama


Źródło:IAR

Polecane

Reklama

 • drwal(2016-01-29 07:19) Odpowiedz 52

  Tempo z ustawą, bo liczba wykrywanych skandali PO rośnie. Sądownictwo starego układu należy jak najszybciej przewietrzyć, dopuścić młodszych, następna ustawa.

  Pokaż odpowiedzi (1)
 • Proste ... jak BUDOWA CEPA (2016-01-28 19:28) Odpowiedz 54

  Odejścia prokuratorów to efekt ... "ZAUFANIA" prokuratorów .. do przyszłego przełożonego ZERA. Pamiętają dobrze jak Im ZERO ... w latach 2005-2007 "prostowało kręgosłupy"

 • Dziadek(2016-01-28 20:50) Odpowiedz 33

  Nie matura lecz chęć szczera... Znamy to.

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Prawo na co dzień

Galerie

Wyszukiwarka kancelarii

SzukajDodaj kancelarię

Polecane

Reklama