statystyki

Koniec nadużyć komorniczych? Patryk Jaki zapowiada reformę systemu

22.01.2016, 16:20; Aktualizacja: 22.01.2016, 16:21
umowa, prawo, podpis

Patryk Jaki poinformował również o zawieszeniu dwóch komorników, którzy - jak stwierdził - popełnili błędy w swojej pracyźródło: ShutterStock

Ministerstwo sprawiedliwości chce ukrócić nadużycia komorników. W resorcie powstał specjalny zespół, który ma przygotować założenia reformy całego systemu komorniczego.

Reklama


Reklama


Wiceminister Patryk Jaki zaznaczył, że chodzi o to, by komornicy nie mogli naginać prawa. "Mamy dość stosowania presji wobec rodzin osób niebędących dłużnikami i podobnych działań, które w naszej ocenie nie są zgodne z prawem" - powiedział.

Patryk Jaki poinformował również o zawieszeniu dwóch komorników, którzy - jak stwierdził - popełnili błędy w swojej pracy. Wiceminister złożył wniosek o usunięcie obu komorników ze służby. Poinformował, że pierwsza sprawa dotyczyła komornika z Wrocławia, z którego rachunku zginęło 300 tysięcy złotych, na czym cierpieli wierzyciele. Druga sprawa była związana z działanami asesora komorniczego z Bełchatowa, który wszedł do domu kobiety z dzieckiem, która nie była dłużnikiem i dokonał zajęcia jej łóżka i telefonu.

Wiceminister nie chciał podać szczegółów planowanej reformy. Jaki podkreślił, że zespół dopiero rozpoczyna działalność i na efekty jego pracy trzeba będzie poczekać.

Reklama


Źródło:IAR

Polecane

Reklama

  • Lex(2016-01-22 17:37) Odpowiedz 20

    "Dokonał zajęcia jej łóżka"...gdyby nie to, że chodzi tu o poważne wykroczenie, można by się uśmiechnąć na te słowa...

  • Andy(2016-01-22 17:29) Odpowiedz 21

    Brawo Panie Patryku! Prosimy również o przyjrzenie się pracy i uprawnieniom biegłych, którzy są istnymi świętymi krowami w systemie sądowniczym!

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Prawo na co dzień

Galerie

Wyszukiwarka kancelarii

SzukajDodaj kancelarię

Polecane

Reklama