statystyki

Nieodpłatna pomoc prawna cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem

21.01.2016, 19:14; Aktualizacja: 21.01.2016, 19:37
Prawo

Oferowana pomoc nie może dotyczyć spraw podatkowych związanych z prowadzeniem działalności gospodarczejźródło: ShutterStock

Nieodpłatna pomoc prawna cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. Tak przynajmniej jest w Nowym Sączu. Bezpłatne porady ekspertów oferowane są od stycznia tego roku w ponad 1500 punktach w całej Polsce.

Reklama


Reklama


W Nowym Sączu są trzy i każdego dnia nie brakuje chętnych, którzy chcą skorzystać z takiej pomocy. ”Nie ma dnia bez kolejek. Głównie z pytaniami zwracają się do nas seniorzy po 65 roku życia i ci, którym przysługuje pomoc społeczna” informuje sądecki radca prawny Paulina Podwika.

„Petenci głównie pytają o sprawy w zakresie prawa spadkowego, chodzi tutaj o stwierdzenie nabycia spadku i sporządzenie aktu poświadczenia dziedziczenia - tłumaczy. Porad udzielają też adwokaci. Dotyczą głównie prawa rodzinnego, między innymi alimentów czy rozwodów”- wyjaśnia adwokat Justyna Molek- Gargula.

Nie brakuje też spraw o ochronie praw lokatorów czy związanych z eksmisją. System darmowej pomocy prawnej jest skierowany głównie do osób najbardziej potrzebujących, w tym oprócz seniorów, posiadaczy Karty Dużej Rodziny czy kombatantów i weteranów.

Oferowana pomoc nie może dotyczyć spraw podatkowych związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej; z zakresu prawa celnego, dewizowego i handlowego oraz związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej, z wyjątkiem i przygotowania do jej rozpoczęcia.

Reklama


Źródło:IAR

Polecane

Reklama

  • zwykła Polka(2016-01-21 19:48) Odpowiedz 22

    Zainteresowanie darmowymi poradami prawnymi jest duże, bo... większość Polaków to już biedaki. A nasze prawo jest tak mocno zawiłe, że i prawnicy nawet potrafią sie w nim gubić. Że też nie potrafią tak ustalic prawa, by było ono aktualne przez dłuższy czas.

  • z(2016-01-22 08:26) Odpowiedz 02

    Teraz to wystarczy wysłać osobę po 65 r. ż. do takiego punktu i nie ma potrzeby płacić adwokatom.

  • "nie ma darmowych obiadów"(2016-01-22 13:54) Odpowiedz 00

    A nie prościej było wprowadzić wolny rynek, wtedy prawie każdego byłoby stać na prawnika. Natomiast garstce, których byłoby nie stać - pomagałaby pomoc społeczna.

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Prawo na co dzień

Galerie

Wyszukiwarka kancelarii

SzukajDodaj kancelarię

Polecane

Reklama