statystyki

Kolejna komisja kodyfikacyjna rozwiązana

autor: Małgorzata Kwiatkowska, Anna Krzyżanowska13.01.2016, 14:11; Aktualizacja: 13.01.2016, 14:18
Prawo

W połowie grudnia decyzją Ministra Sprawiedliwości rozwiązana została Komisja Kodyfikacyjna Prawa Cywilnego. Działała w ministerstwie od ponad dwudziestu lat.źródło: ShutterStock

Dziś Andrzej Adamczyk, Minister Infrastruktury i Budownictwa wręczył wypowiedzenia członkom Komisji Kodyfikacyjnej Prawa Budowlanego.  Komisja została powołana w połowie 2012 roku. Jej celem było stworzenie projektu kodeku budowlanego, który miał kompleksowo unormować podstawy realizacji zamierzeń budowlanych i usystematyzować przepisy zawarte w odrębnych ustawach m.in. w prawie budowlanym, czy ustawie o wyrobach budowlanych.

Reklama


Reklama


- Uznaliśmy, że jej misja została wyczerpana. Dalej w obszarze resortu - korzystając z  dorobku komisji - będziemy opracowywali projekt kodeksu– powiedział Andrzej Adamczyk na konferencji prasowej zorganizowanej w sejmie.

Dodając, że z najbliższym możliwym czasie przedstawi efekty tych prac.

- Specjaliści mówią, że to rok, a pesymiści wśród specjalistów, że dwa do trzech. Ja jestem optymistą. Mając świadomość dużego urobku komisji -która pracowała pełną parą od przełomu 2012 i 2013 r. -  będziemy mogli zdecydowanie szybciej przygotować te projekty – wskazywał Adamczyk.

25 maja 2015 r. projekt nowego Kodeksu budowlanego  opracowany przez komisję został skierowany do konsultacji publicznych i uzgodnień międzyresortowych. Projekt wprowadzał nowe rozwiązania mające na celu uelastycznienie procedur administracyjnych (w tym procedur legalizacyjnych i naprawczych) ułatwić miał również realizację inwestycji budowlanych, a także zapewnić stabilizację wydanych pozwoleń na budowę, których nie można byłoby wzruszyć po roku od uzyskania zgody na użytkowanie budynku. W listopadzie 2015 r. komisja przedstawiła natomiast projekt części urbanistycznej kodeksu. Jej przewodniczącym był profesor Marek Wierzbowski.

W połowie grudnia decyzją Ministra Sprawiedliwości rozwiązana została natomiast Komisja Kodyfikacyjna Prawa Cywilnego. Działała w ministerstwie od ponad dwudziestu lat.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję

Reklama


Źródło:Dziennik Gazeta Prawna

Polecane

Reklama

  • StAAbrA(2016-01-13 16:00) Odpowiedz 30

    Kolejne lata mataczenia i złodziejskiego procederu w perspektywie - tym razem uskuteczniane przez kolejną klikę pasożytów i sabotażystów . Jeśli się nie mylę .

  • aqu(2016-01-13 16:34) Odpowiedz 20

    Ostatnie lata słowo nowelizacja prawa kojarzy mi się z dolewaniem wody do bagna.

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Prawo na co dzień

Galerie

Wyszukiwarka kancelarii

SzukajDodaj kancelarię

Polecane

Reklama