statystyki

Zamówienia publiczne: Powstał wzorcowy dokument dla tańszych postępowań

autor: Sławomir Wikariak13.01.2016, 09:01; Aktualizacja: 13.01.2016, 09:47
Więcej pieniędzy wydajemy z pominięciem procedur

Więcej pieniędzy wydajemy z pominięciem procedurźródło: Dziennik Gazeta Prawna

Urząd Zamówień Publicznych stworzył wzór regulaminu udzielania zleceń o wartości nieprzekraczającej 30 tys. euro. Można go potraktować jak gotowiec albo dostosować do własnych potrzeb.

Reklama


Reklama


Przy udzielaniu zamówień, których wartość nie przekracza 30 tys. euro, nie stosuje się ustawy z 29 stycznia 2004 r. – Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz.U. z 2015 r. poz. 2164). Nie oznacza to jednak, że przy takich zakupach obowiązuje całkowita dowolność. Jak wynika z zaleceń Komisji Europejskiej i orzecznictwa Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej, pewne procedury muszą być zachowane. Chodzi przede wszystkim o przestrzeganie zasad niedyskryminacji, równego traktowania, przejrzystości i proporcjonalności. Wynikają one z Traktatu o funkcjonowaniu Unii Europejskiej, a więc powinny być stosowane nawet wtedy, gdy nie obowiązują dyrektywy dotyczące zamówień.


Pozostało jeszcze 86% treści

Czytaj wszystkie artykuły
Miesiąc 89,90 zł
Zamów abonament

Mam już kod SMS
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Prawo na co dzień

Galerie

Wyszukiwarka kancelarii

SzukajDodaj kancelarię

Polecane

Reklama