statystyki

MSZ ostrzega przed blokadą funduszy europejskich

autor: Sławomir Wikariak09.12.2015, 07:19; Aktualizacja: 09.12.2015, 10:53
tablica-euro-waluty-UE

Ustawa ma określać zasady żądania i zwrotu wadium, a także termin związania ofertą.źródło: ShutterStock

Wciąż nie wiadomo, jaki wariant wdrożenia nowych dyrektyw zamówieniowych wybierze ostatecznie nowy rząd. Wiadomo natomiast, że opowiada się za przywróceniem w przetargach zasady jawności.

Reklama


Jak pisaliśmy w poniedziałkowym wydaniu DGP, trwa dyskusja, czy skierować do Sejmu projekt przyjęty przez poprzedni rząd, czy też może spróbować przygotować szybką nowelizację, która ograniczyłaby się do wdrożenia dyrektyw, które musimy zaimplementować do 18 kwietnia 2016 r. Dlaczego? Zazwyczaj kilkumiesięczne, a nawet dłuższe opóźnienia we wdrażaniu unijnego prawa niczym nie grożą. Tu jednak jest inaczej, bo ryzykujemy zablokowanie przyznanych Polsce funduszy europejskich. Te wydawane przez administrację – czy to centralną, czy samorządową – muszą być zakontraktowane zgodnie z unijnymi przepisami o zamówieniach publicznych. W przeciwnym razie Komisja Europejska może zakwestionować wydatki.


Pozostało jeszcze 73% treści

Czytaj wszystkie artykuły
Miesiąc 97,90 zł
Zamów abonament

Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Więcej na ten temat

Reklama


Artykuły powiązane

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Wyszukiwarka kancelarii

SzukajDodaj kancelarię

Polecane