statystyki

Skarga na prawidłowy arbitraż możliwa tylko z powodu rażącego naruszenia

autor: Michał Culepa26.11.2015, 07:45; Aktualizacja: 26.11.2015, 09:46
Prawo

Strony mogą określić sposób procedowania przed sądem polubownymźródło: ShutterStock

Strony nie mogą zaskarżyć wyroku sądu polubownego, gdy ten został wydany po prawidłowo przeprowadzonym postępowaniu, ale nie odpowiada ich interesom. Skarga jest możliwa dopiero wtedy, gdy zostanie wykazane, że wyrok arbitrażowy narusza podstawowe zasady polskiego porządku prawnego – orzekł Sąd Najwyższy.

Źródłem sprawy był spór, do jakiego doszło pomiędzy Jerzym Z. a spółką E., działającą w branży rolniczej. Jerzy Z. był właścicielem gospodarstwa rolnego, który zawarł ze spółką umowę o przeprowadzenie na jego polu prac rolnych. Jednocześnie spółka wydzierżawiła od rolnika około 400 ha gruntów rolnych, na których miała prowadzić swoją działalność. W toku współpracy pojawiły się jednak problemy – Jerzy Z. nie zapłacił za wykonywane prace, spółka odmówiła z kolei opłacania czynszu dzierżawnego, twierdząc, że potrąciła w ten sposób swoją należność za prace rolne.


Pozostało jeszcze 69% treści

Czytaj wszystkie artykuły
Miesiąc 97,90 zł
Zamów abonament

Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Polecane