statystyki

Uniwersytet dostępny dla niepełnosprawnych

autor: Dominika Bychawska-Siniarska25.09.2015, 10:30; Aktualizacja: 25.09.2015, 10:34
niepełnosprawni

ETPC przyznał, że rzeczywiście przed sądami nie było wystarczających udogodnień dla niepełnosprawnych, lecz Gherghina mógł skorzystać z procedury pisemnej lub z usług pełnomocnikaźródło: ShutterStock

Gherghina, obywatel Rumunii, uległ wypadkowi podczas pierwszego roku studiów na Uniwersytecie w Pitesti. Został sparaliżowany i początkowo musiał korzystać z wózka. Dopiero w 2007 r., gdy jego stan się polepszył, zaczął poruszać się o kulach na płaskich powierzchniach.

Ze względu na chorobę uczelnia zezwoliła mężczyźnie na kontynuowanie nauki w trybie korespondencyjnym. Zarówno Gherghina, jak i jego matka, regularnie zwracali się do uniwersytetu o zamontowanie specjalnych ramp dla niepełnosprawnych. Niestety stosowne udogodnienia nie powstały.

Pod koniec 2007 r. władze uczelni nie wyraziły zgody na przeprowadzenie sesji egzaminacyjnej w domu. Z tego względu Gherghina zrezygnował ze studiów marketingowych i zapisał się na studia prawnicze na Uniwersytecie w Bukareszcie, a następnie na Uniwersytecie w Pitesti. Niemniej jednak żadna z dwóch instytucji nie była w stanie zapewnić specjalnych udogodnień wymaganych przez niepełnosprawne osoby. Po pewnym czasie zmęczony i poniżony mężczyzna przestał chodzić na zajęcia i został skreślony z listy studentów.


Pozostało jeszcze 70% treści

Czytaj wszystkie artykuły
Miesiąc 97,90 zł
Zamów abonament

Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Polecane