statystyki

Małoletnie wnuki też mogą dochodzić zadośćuczynienia za śmierć babci

09.09.2015, 06:51; Aktualizacja: 09.09.2015, 07:08

O tym, kto jest najbliższym członkiem rodziny decyduje faktyczny układ stosunków pomiędzy osobami, nie zaś formalna kolejność pokrewieństwa.

Reklama


Małoletni powodowie A.L. i I.L. reprezentowani przez swoich rodziców wnieśli do sądu pozew przeciwko ubezpieczycielowi, domagając się w nim zasądzenia na swoją rzecz po 20 tys. zł tytułem zadośćuczynienia za śmierć babci. Kobieta zginęła nagle w wypadku drogowym. Sprawca zdarzenia był ubezpieczony. Jej śmierć wywołała u powodów poczucie dotkliwej krzywdy, ogromny ból i cierpienie. A.L. i I.L. mieli z babcią bardzo dobre i bliskie kontakty, ta bowiem mieszkała z nimi oraz ich rodzicami i pomagała im na co dzień we wszystkich sprawach. Uczyła dzieci liter, czytała bajki i robiła prezenty. Kobieta miała 79 lat i od blisko dwóch lat chorowała na nowotwór, a przed samym wypadkiem jej stan się pogorszył. A. L. i I. L. wiedzieli o tym, że ich babcia jest chora, jednakże nie byli przygotowywani przez rodziców na jej śmierć.


Pozostało jeszcze 80% treści

Czytaj wszystkie artykuły
Miesiąc 97,90 zł
Zamów abonament

Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Więcej na ten temat

Reklama


Artykuły powiązane

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Wyszukiwarka kancelarii

SzukajDodaj kancelarię

Polecane

Reklama