statystyki

Wystarczy samo zawiadomienie o wadzie

autor: Dobromiła Niedzielska – Jakubczyk25.06.2015, 08:04; Aktualizacja: 25.06.2015, 12:01
Samochód, kierowca

Froukje Faber kupiła od spółki Hazet używany samochód. Cztery miesiące po transakcji auto zapaliło się w czasie jazdy i uległo zniszczeniuźródło: ShutterStock

Jeżeli rzecz zepsuje się w ciągu półrocza, zakłada się, że miała ona defekt już w chwili sprzedaży. To minimalny warunek ochrony konsumenta w Unii Europejskiej.

TEZY

● Krajowy sąd rozstrzygający spór dotyczący umowy, która może być objęta działaniem dyrektywy 1999/44/WE w sprawie niektórych aspektów sprzedaży towarów konsumpcyjnych i związanych z tym gwarancji, musi sam ustalić, czy kupujący to konsument. Ma taki obowiązek zawsze, gdy dysponuje lub może dysponować informacjami na temat stanu faktycznego i prawnego.

● Jeżeli fizyczna wada towaru ujawni się w ciągu sześciu miesięcy od transakcji, przyjmuje się, że istniała w momencie, gdy rzecz przeszła na nabywcę. Jest to zasada bezwzględnie obowiązująca.


Pozostało jeszcze 87% treści

Czytaj wszystkie artykuły
Miesiąc 97,90 zł
Zamów abonament

Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

 • EUROPA TO KONTYNENT - nieuki poznajcie prawde(2015-06-25 09:19) Zgłoś naruszenie 00

  EUROPA to NIE TO SAMO co TOTALITARNY UNIJNY BURDEL !
  Europa to nie unia ale kontynent z suwerennymi karajmi,nie mylic z unijnym burdelem !
  POtwor o nazwie "unia europejska" to gniazdo,do ktorego wpycha sie euroniewolnikow na POzarcie.
  EU to totalitarny unijny burdel,ktory ma tylko propagande oglupiania euroniewolnikow,drukuje szmaty o nazwie 'euro" bez pokrycia ! To POtwor niszczacy suwerenne kraje kontynentu Europa,knujacy w poszczegolnych krajach tzw. "europejczykow" ,czyli beznarodowych oblakanych psow,ktorych PO wynarodoweniu mozna kopac w d..e ,a po wykorzystaniu zabijac !
  "EU" to gniazdo,w ktorym beda walczyc o zycie bite naiwne piskleta ,a miedzynarodowka bandytow bedzie robila wlasne majatki ! Jak trzeba byc wyjatkowym zeszmacialym karlem,zeby dobrowolnie oddawac suwerennosc wlasnego kraju za niewolnictwo w totalitarnym unijny burdelu !

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Polecane