statystyki

Kierujący stowarzyszeniem zapłacą za jego nieuczciwe działania

autor: Michał Culepa22.05.2015, 17:30

Byli członkowie zarządu osoby prawnej ponoszą odpowiedzialność za wyrządzone przez nią szkody, jeśli złamali zasady współżycia społecznego – orzekł SN.

W marcu 2007 r. Witold A. zawarł przedwstępną umowę z deweloperem, spółką A. Do lipca 2008 r. miał zapłacić za mieszkanie. Deweloper był zobowiązany przekazać mu je najpóźniej do końca 2008 r. Mimo że mężczyzna wpłacił 227,5 tys. zł, lokalu nie dostał. Spółka A. w 2008 r. utraciła płynność finansową i wstrzymała budowę. Jej klienci, wiedząc o tym, założyli „Stowarzyszenie Mieszkańców S.” Udało mu się przejąć inwestycję i doprowadzić do końca. Jednak, aby sfinansować prace budowlane i spłacić zobowiązania zaczęło – wbrew zapisom swojego statutu – sprzedawać mieszkania na wolnym rynku. Jak się okazało w toku procesu, nie było zainteresowane przekazywaniem lokali tym klientom spółki A., którzy nie przystąpili do stowarzyszenia.


Pozostało jeszcze 64% treści

Czytaj wszystkie artykuły
Miesiąc 97,90 zł
Zamów abonament

Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Polecane