statystyki

Skierowanie do mediacji możliwe na każdym etapie

autor: Piotr Szymaniak13.05.2015, 07:32; Aktualizacja: 13.05.2015, 08:26
Firma przyjazna MSP na start

Tymczasem eksperci od lat przekonują, że to droga szybsza, tańsza i mniej uciążliwa. Szczególnie istotne jest korzystanie z alternatywnych metod rozwiązywania sporów wśród przedsiębiorców.źródło: Materiały Prasowe

Choć mediację w sprawach cywilnych można stosować od dekady, to w praktyce mało kto z tej możliwości korzysta. Dość powiedzieć, że liczba ugód zawierana na skutek mediacji nie przekracza 0,2 proc. ogólnej liczby sporów.

 Tymczasem eksperci od lat przekonują, że to droga szybsza, tańsza i mniej uciążliwa. Szczególnie istotne jest korzystanie z alternatywnych metod rozwiązywania sporów wśród przedsiębiorców.

W upowszechnianiu polubownych metod ma pomóc przyjęty przez rząd projekt ustawy o zmianie kodeksu postępowania cywilnego oraz niektórych innych ustaw w związku ze wspieraniem polubownych metod rozwiązywania sporów. Jak? Proponowana regulacja przewiduje wprowadzenie obowiązku informowania w pozwie o podjęciu próby polubownego rozwiązania sporu przed skierowaniem go do sądu. Gdy takiej próby nie podjęto, powód powinien wyjaśnić dlaczego.


Pozostało jeszcze 54% treści

Czytaj wszystkie artykuły
Miesiąc 97,90 zł
Zamów abonament

Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Polecane